Piszecie tylko o niektórych czasopismach

w tym miejscu można chwalić lub ganić redaktorów portalu (preferujemy pierwszy wariant) :) a także prosić, domagać się lub żądać tekstów na określony temat
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: UFO » 06. mar. 2015, 15:08

Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 07. mar. 2015, 0:13

Nie wiem czy na wskazanych stronach piszą, że oto jest nowe ciekawe i jeszcze nie zaśmiecone forum budowlane? Można by tam zapytać - choć odpowiedź znam. :P
Może Pana zainteresuje fakt, iż kiedy na kilku forach, m.in. wymienionych pism i innych, pisałem 2-3 lata temu uwagi o błędach w ich artykułach i błędach w dyskusjach forumowiczów, to ... zamknięto mi tam możliwość wejścia. Kiedy zwróciłem uwagę właścicielowi forum o domach szkieletowych drewnianych, że czyni poważne błędy merytoryczne w swoich objaśnieniach, to ... j.w. Kiedy na forach kilku katalogów projektów domów pytałem autorów projektów o bliższe dane i zwracałem uwagę, że podają fałszywe dane odnośnie zużycia energii (przeliczyłem kilka), to ... j.w. Kiedy na forum domów kulistych zwróciłem uwagę na wypisywane herezje w zakresie fizyki budowli, to efekt był ... j.w. Dodam, że nie występowałem tam anonimowo, lecz z nazwiskiem i imieniem.
Czasami wchodzę na te fora pod zmienionym nickiem i często spotykam pytania typu: dlaczego pan Zembrowski już tu nie bywa, bo brak jego uwag. Każdy może łatwo to sprawdzić. Dostaję też sporo priwów o wejście i opinię o tym i owym tekście. Mówi to coś Panu?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 20. paź. 2014, 6:42

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Xurion » 07. mar. 2015, 20:46

A jaki problem komentować tutaj bublowate (albo tylko niedostatecznie dopracowane) artykuły z różnych miesięczników? Mógłby Pan robić tutaj to, czego zabronili Panu administratorzy z innych forów. Nie sądzę, żeby krytyka jednego lub drugiego tytułu spotkała się z jakąś groźną interwencją Admina. Z tego na ile poznałem stosunki na tym forum, to redakcja Obudu jest otwarta i skłonna do dialogu. Tak wnioskuję. Historia z definicją karbonatyzacji betonu, którą ostatnio prześledziłem w archiwalnych postach, jest na to najlepszym dowodem. Moim zdaniem można byłoby pisać na temat jakichś kuriozalnych tekstów w wiodących miesięcznikach, w internecie i w ogóle wszędzie... A pewnie jedynym wyznacznikiem byłaby ich zgodność ze sztuką budowlaną. Tak myślę.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 08. mar. 2015, 18:35

Dokładnie tak jest. Przecież nie brałem i nie biorę opłat za moje recenzje, które piszę z własnej i nieprzymuszonej woli. Nie piszę też w celach autopromocji czy reklamy, bo tej nie potrzebuję. Zwracam uwagę wyłącznie, by przestrzec niewtajemniczonych przed błędami i w konsekwencji przed wydatkami na ich usuwanie. Głośno nikt mi dotąd nie oznajmił powodu banicji - choć przypuszczam, że powodem jest obawa o utratę powagi i "nieomylności". Czyli dobro uczestników for się nie liczy?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: AdminMZ » 08. mar. 2015, 20:29

Na forum internetowym Obudu liczy się dobro forumowiczów!!! :)
Dlatego też każdy z forumowiczów możne na tym forum (w dziale ARTYKUŁY-KOMENTARZE) komentować teksty zamieszczane na rodzimych portalach (chemiabudowlana.info ; obud.pl). Stawiamy na komentarze merytoryczne (dobre lub złe). Natomiast... Sorry, ale z żelazną konsekwencją i bez ostrzeżenia kasowane będą wszelkie inwektywy, wyzwiska, rozmaite złośliwości oraz argumenty ad personam itp.
W dziale czasopisma można natomiast komentować artykuły pochodzące z tytułów prasowych obecnych na polskim rynku wydawniczym. Uwarunkowania są takie same - merytoryka, a nie ocena stanu umysłowego piszących. W przypadku tekstów zewnętrznych prosimy również o ograniczenie do minimum wszelkich cytowań omawianego tekstu (prawa autorskie).


Informacje dotyczące problematyki cytowania (z Wikipedii):
Warunki korzystania z prawa cytatu
Cytat jako ograniczenie praw autorskich twórcy musi spełniać kilka warunków, aby mieścić się w granicach określonych przez prawo:
- Cytat musi być rozpoznawalny. Czytelnik musi wiedzieć, które słowa są słowami autora, a które są cytowane. Brak odróżnienia cytatu od reszty tekstu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. Można w takim przypadku mówić o popełnieniu plagiatu.
- Cytat musi być wyraźnie oznaczony co do autorstwa i źródła, i to w każdym przypadku, w którym się pojawia. Nie wystarczy samo ogólne odwołanie się do autorów lub dzieł w końcowym zestawieniu bibliografii lub źródeł. Brak wyraźnego oznaczenia cytatu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. W przypadku przytaczania cytatów, których autorstwo nie jest znane (rozpowszechniane były anonimowo), należy taką okoliczność również zaznaczyć.
- Zamieszczenie cytatu musi być uzasadnione celem – ma służyć wyjaśnianiu lub nauczaniu, krytycznej analizie lub prawom gatunku twórczości.
- Cytat pełni funkcję pomocniczą – ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu dzieła, nie może go natomiast zastępować, ani tworzyć jego zasadniczej konstrukcji. Tworzone dzieło ma być samoistne, nie może polegać na przytoczeniu cudzej twórczości, ewentualnie jedynie z własnym, krótkim komentarzem. Nie może być również serią cytatów, nawet gdyby to były cytaty z różnych dzieł i autorów. Cytaty w samoistnym dziele powinny mieć rolę podrzędną. Nadmierne, zbyt obszerne i nieuzasadnione korzystanie z cytatów również stanowi naruszenie praw autorskich.

Nie jest jednoznacznie określona dopuszczalna wielkość cytatu. Musi on jednak pozostawać w takiej relacji do całości dzieła, aby przy realizowanych przez cytat celach zachowana była pomocnicza rola cytatu. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego cytowany urywek lub nawet cały drobny utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu własnej twórczości, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne, samoistne dzieło.

Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 27. paź. 2014, 15:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Terminator » 11. mar. 2015, 13:54

UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 11. mar. 2015, 15:58

Terminator pisze:UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Jest Pan tego pewien? A co będzie jeśli wywołamy III wojnę światową? :P
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 09. mar. 2015, 22:36

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Pirat z Karaibow » 11. mar. 2015, 16:12

Myślę, że tak źle nie będzie. A jak pojawi się miejsce, w którym będzie można wypunktować największe głupoty, to naprawdę nic się nie stanie. Pisma zaczną się może bardziej pilnować i nie będą siały tekstami reklamowymi udającymi redakcyjne. Wiem, wiem jestem optymistą. To forum nie jest przecież wielkie. Ale kropla drąży kamień nie siłą lecz częstym spadaniem.

Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 20. paź. 2014, 7:29

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Sekator U » 08. kwie. 2015, 10:38

Coraz więcej tych czasopism w dziale się pojawia. I dobrze!

Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: PerToPer » 28. kwie. 2015, 19:46

UFO pisze:Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Na stronach Obudu nie ma, ale na forum takie informacje są!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Czesio » 18. sty. 2016, 10:15

Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: ROMCIO » 20. sty. 2016, 15:16

Czesio pisze:Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Nie wiesz co zrobić? Zacznij wklejać omówienia!

Wróć do Pytania do redakcji chemiabudowlana.info i obud.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 290
Re: Trudna sytuacja i kredyt hipoteczny

data » 03.06.2020, 17:43

Dlatego wolę nie brać kredytów pod hipotekę. Różnie w życiu bywa, nigdy nie wiadomo, kiedy nam się noga powinie. Jak już mam brać kredyt czy pożyczkę online, to jedynie na niewielkie
Awatar użytkownika
Posty: 106
Re: Zabawki

data » 03.06.2020, 14:33

Opcji jak widać jest sporo, dobrze przemyślcie te zakupy. Jak dla mnie to najlepiej postawić na zakupy online. Sprawdźcie sobie tu ofertę od https://haribi.pl Proponują tu bardzo duży wybór
Awatar użytkownika
Posty: 25
Re: Meble kuchenne - gotowe, czy na wymiar?

data » 03.06.2020, 13:54

U mnie robiła meble firma www.LUVIOmeble.pl  i mogę ich polecić. Działają w Warszawie i okolicach. Głównie różne ciekawe projekty indywidualne, w tym często nowoczesne meble więc jak
Awatar użytkownika
Posty: 106
Re: Jaka herbata lub kawa?

data » 03.06.2020, 13:31

Szukacie porządnej kawy? Na pewno warto kupić już coś lepszego, różnica między kawami jest spora:) Ja stawiam na kawy ziarniste. Ważny jest tu też porządny młynek. Na stronie
Awatar użytkownika
Posty: 160
Re: Idzie lato - czas na klimatyzator Vitoclima 200-S

data » 03.06.2020, 11:27

Jeśli ktoś chce poprawić działanie klimatyzacji w swoim domu, polecam założenie rolet zewnętrznych. Takie rolety skutecznie blokują słońce, a w zimę zatrzymują ciepło w domu. Ja mam
Awatar użytkownika
Posty: 132
Re: Narzędzia

data » 03.06.2020, 10:11

Wiele zależy czego potrzebujecie, w mojej opinii zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez Olaf. Jest to wysokiej jakości i jednocześnie z naprawdę przystępnymi cenami.
Awatar użytkownika
Posty: 132
Re: Rolnictwo

data » 03.06.2020, 9:51

W mojej opinii zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez Insatex - https://www.insatex.pl/katalog/inseminacja-bydla gdzie znajdziecie wszystko co potrzebne, jeśli chodzi
Awatar użytkownika
Posty: 7
Re: Kuchnia - wyposażenie

data » 03.06.2020, 9:25

Jedne sprzęty są lepsze inne gorsze jakościowo. Można nastawiać mikrofal, ekspresów, sokowirówek itp. Jednak jak to zrobimy "bez głowy" to z pomieszczenia które ma być ładne i
Awatar użytkownika
Posty: 99
Re: Rolnictwo

data » 03.06.2020, 7:20

Samo pole to trochę za mało żeby zająć się na poważnie rolnictwem, musisz jeszcze przygotować się na spore wydatki żeby zaczac. Zakup maszyn, narzędzi, środków ochrony roślin to
Awatar użytkownika
Posty: 409
Re: Hala magazynowa?

data » 02.06.2020, 16:55

Wiem, że takie prowadzenie nie jest łatwe. Dlatego musisz zastanowić sie co potrzebujesz przy takim magazynie. Wiem, ze bedą potrzebne ci palety euro. W wiekszych ilościach dostaniesz je tutaj

Eksperci na forum

Re: Czym ogrzewać dom

data » 28.05.2020, 17:25

Podłoga materiałem na ogrzewanie podłogowe... hmmm to wątek o systemach grzewczych, a nie o materiałach budowlanych i
Awatar użytkownika
Posty: 159
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Posty: 81
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu