Piszecie tylko o niektórych czasopismach

w tym miejscu można chwalić lub ganić redaktorów portalu (preferujemy pierwszy wariant) :) a także prosić, domagać się lub żądać tekstów na określony temat
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: UFO » 06. mar. 2015, 15:08

Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 07. mar. 2015, 0:13

Nie wiem czy na wskazanych stronach piszą, że oto jest nowe ciekawe i jeszcze nie zaśmiecone forum budowlane? Można by tam zapytać - choć odpowiedź znam. :P
Może Pana zainteresuje fakt, iż kiedy na kilku forach, m.in. wymienionych pism i innych, pisałem 2-3 lata temu uwagi o błędach w ich artykułach i błędach w dyskusjach forumowiczów, to ... zamknięto mi tam możliwość wejścia. Kiedy zwróciłem uwagę właścicielowi forum o domach szkieletowych drewnianych, że czyni poważne błędy merytoryczne w swoich objaśnieniach, to ... j.w. Kiedy na forach kilku katalogów projektów domów pytałem autorów projektów o bliższe dane i zwracałem uwagę, że podają fałszywe dane odnośnie zużycia energii (przeliczyłem kilka), to ... j.w. Kiedy na forum domów kulistych zwróciłem uwagę na wypisywane herezje w zakresie fizyki budowli, to efekt był ... j.w. Dodam, że nie występowałem tam anonimowo, lecz z nazwiskiem i imieniem.
Czasami wchodzę na te fora pod zmienionym nickiem i często spotykam pytania typu: dlaczego pan Zembrowski już tu nie bywa, bo brak jego uwag. Każdy może łatwo to sprawdzić. Dostaję też sporo priwów o wejście i opinię o tym i owym tekście. Mówi to coś Panu?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 20. paź. 2014, 6:42

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Xurion » 07. mar. 2015, 20:46

A jaki problem komentować tutaj bublowate (albo tylko niedostatecznie dopracowane) artykuły z różnych miesięczników? Mógłby Pan robić tutaj to, czego zabronili Panu administratorzy z innych forów. Nie sądzę, żeby krytyka jednego lub drugiego tytułu spotkała się z jakąś groźną interwencją Admina. Z tego na ile poznałem stosunki na tym forum, to redakcja Obudu jest otwarta i skłonna do dialogu. Tak wnioskuję. Historia z definicją karbonatyzacji betonu, którą ostatnio prześledziłem w archiwalnych postach, jest na to najlepszym dowodem. Moim zdaniem można byłoby pisać na temat jakichś kuriozalnych tekstów w wiodących miesięcznikach, w internecie i w ogóle wszędzie... A pewnie jedynym wyznacznikiem byłaby ich zgodność ze sztuką budowlaną. Tak myślę.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 08. mar. 2015, 18:35

Dokładnie tak jest. Przecież nie brałem i nie biorę opłat za moje recenzje, które piszę z własnej i nieprzymuszonej woli. Nie piszę też w celach autopromocji czy reklamy, bo tej nie potrzebuję. Zwracam uwagę wyłącznie, by przestrzec niewtajemniczonych przed błędami i w konsekwencji przed wydatkami na ich usuwanie. Głośno nikt mi dotąd nie oznajmił powodu banicji - choć przypuszczam, że powodem jest obawa o utratę powagi i "nieomylności". Czyli dobro uczestników for się nie liczy?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: AdminMZ » 08. mar. 2015, 20:29

Na forum internetowym Obudu liczy się dobro forumowiczów!!! :)
Dlatego też każdy z forumowiczów możne na tym forum (w dziale ARTYKUŁY-KOMENTARZE) komentować teksty zamieszczane na rodzimych portalach (chemiabudowlana.info ; obud.pl). Stawiamy na komentarze merytoryczne (dobre lub złe). Natomiast... Sorry, ale z żelazną konsekwencją i bez ostrzeżenia kasowane będą wszelkie inwektywy, wyzwiska, rozmaite złośliwości oraz argumenty ad personam itp.
W dziale czasopisma można natomiast komentować artykuły pochodzące z tytułów prasowych obecnych na polskim rynku wydawniczym. Uwarunkowania są takie same - merytoryka, a nie ocena stanu umysłowego piszących. W przypadku tekstów zewnętrznych prosimy również o ograniczenie do minimum wszelkich cytowań omawianego tekstu (prawa autorskie).


Informacje dotyczące problematyki cytowania (z Wikipedii):
Warunki korzystania z prawa cytatu
Cytat jako ograniczenie praw autorskich twórcy musi spełniać kilka warunków, aby mieścić się w granicach określonych przez prawo:
- Cytat musi być rozpoznawalny. Czytelnik musi wiedzieć, które słowa są słowami autora, a które są cytowane. Brak odróżnienia cytatu od reszty tekstu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. Można w takim przypadku mówić o popełnieniu plagiatu.
- Cytat musi być wyraźnie oznaczony co do autorstwa i źródła, i to w każdym przypadku, w którym się pojawia. Nie wystarczy samo ogólne odwołanie się do autorów lub dzieł w końcowym zestawieniu bibliografii lub źródeł. Brak wyraźnego oznaczenia cytatu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. W przypadku przytaczania cytatów, których autorstwo nie jest znane (rozpowszechniane były anonimowo), należy taką okoliczność również zaznaczyć.
- Zamieszczenie cytatu musi być uzasadnione celem – ma służyć wyjaśnianiu lub nauczaniu, krytycznej analizie lub prawom gatunku twórczości.
- Cytat pełni funkcję pomocniczą – ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu dzieła, nie może go natomiast zastępować, ani tworzyć jego zasadniczej konstrukcji. Tworzone dzieło ma być samoistne, nie może polegać na przytoczeniu cudzej twórczości, ewentualnie jedynie z własnym, krótkim komentarzem. Nie może być również serią cytatów, nawet gdyby to były cytaty z różnych dzieł i autorów. Cytaty w samoistnym dziele powinny mieć rolę podrzędną. Nadmierne, zbyt obszerne i nieuzasadnione korzystanie z cytatów również stanowi naruszenie praw autorskich.

Nie jest jednoznacznie określona dopuszczalna wielkość cytatu. Musi on jednak pozostawać w takiej relacji do całości dzieła, aby przy realizowanych przez cytat celach zachowana była pomocnicza rola cytatu. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego cytowany urywek lub nawet cały drobny utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu własnej twórczości, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne, samoistne dzieło.

Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 27. paź. 2014, 15:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Terminator » 11. mar. 2015, 13:54

UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 11. mar. 2015, 15:58

Terminator pisze:UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Jest Pan tego pewien? A co będzie jeśli wywołamy III wojnę światową? :P
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 09. mar. 2015, 22:36

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Pirat z Karaibow » 11. mar. 2015, 16:12

Myślę, że tak źle nie będzie. A jak pojawi się miejsce, w którym będzie można wypunktować największe głupoty, to naprawdę nic się nie stanie. Pisma zaczną się może bardziej pilnować i nie będą siały tekstami reklamowymi udającymi redakcyjne. Wiem, wiem jestem optymistą. To forum nie jest przecież wielkie. Ale kropla drąży kamień nie siłą lecz częstym spadaniem.

Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 20. paź. 2014, 7:29

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Sekator U » 08. kwie. 2015, 10:38

Coraz więcej tych czasopism w dziale się pojawia. I dobrze!

Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: PerToPer » 28. kwie. 2015, 19:46

UFO pisze:Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Na stronach Obudu nie ma, ale na forum takie informacje są!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Czesio » 18. sty. 2016, 10:15

Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: ROMCIO » 20. sty. 2016, 15:16

Czesio pisze:Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Nie wiesz co zrobić? Zacznij wklejać omówienia!

Wróć do Pytania do redakcji chemiabudowlana.info i obud.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 203
Re: odzież gastronomiczna

data » 10.07.2020, 12:20

Wydaje mi się, że spory wybór takiej odzieży znajdziesz też w sklepie https://www.kupujfartucha.pl/ . Czy to dla kucharzy, obsługi kelnerskiej ale też np. pracowników strefy beauty albo
Awatar użytkownika
Posty: 207
Re: Restauracje do których wracacie

data » 10.07.2020, 12:05

Na pewno jedną z restauracji, do której będziecie wracać, jest Little Barrel. Oferujemy dania z kuchni polskiej, jak pajda chleba na zakwasie podawane w różny sposób czy kopytka w wybranym
Awatar użytkownika
Posty: 100
Re: Cukier 1,4zl/kg.Produkujemy na zamowienie artykuly spozy

data » 10.07.2020, 11:25

Hmmm może i ciekawa oferta. Tylko czemu mail do
Awatar użytkownika
Posty: 100
Re: Wybór odpowiedniej drabinki basenowej

data » 10.07.2020, 11:21

U nas rzecz się ma podobnie. Otóż wybraliśmy z oferty https://basenyogrodowe.pl/21-baseny-stelazowe możliwie największy basen stelażowy, szykując sezonową atrakcję dla całej rodziny.
Awatar użytkownika
Posty: 122
Re: Fajna sukienka na chrzciny

data » 10.07.2020, 9:24

Z pewnością będziecie tu kupować coś bardziej eleganckiego. Takich sukienek nie mam niestety dużo, a przydałoby mi się. Sklep https://www.fashion4.pl ma dużo ciekawych propozycji, także i
Awatar użytkownika
Posty: 305
Re: Sofa do salonu

data » 10.07.2020, 7:52

Sklepy mają wiele różnych propozycji, na pewno trzeba się
Awatar użytkownika
Posty: 305
Re: A inne zwierzątko ?

data » 10.07.2020, 7:51

Miałam w sumie trzy świnki morskie i przez krótki czas kanarka. Obecnie nie mam żadnych zwierząt, ale może jeszcze się to
Awatar użytkownika
Posty: 305
Re: Wózek dla dziecka , jaki wybrać ?

data » 10.07.2020, 7:51

Taki, który będzie ci wygodny i zmieści się w twoim
Awatar użytkownika
Posty: 305
Re: Pies czy kot, z jakim zwierzątkiem związać życie

data » 10.07.2020, 7:50

Zależy jakie zwierze nam bardziej odpowiada, jakie mamy mieszkanie i ile czasu. czym się kierować przy takim wyborze, zwłaszcza gdy nie ma się najlepszych
Awatar użytkownika
Posty: 61
Re: Wyposażenie hali produkcyjnej

data » 10.07.2020, 2:00

Wyposażenie hali produkcyjnej to trudne i kosztowne zadanie. Na szczęście trafiają się jeszcze takie oferty jak ta . Tutaj akurat są to pompy DEPA, ale mają w sprzedaży wiele innych

Eksperci na forum

Re: Idzie lato - czas na klimatyzator Vitoclima 200-S

data » 03.07.2020, 9:07

Super, ale rolety niestety same nie schłodzą powietrza, tylko ograniczają dostęp do światła. Nie zadbają też precyzyjnie o parametry powietrza
Awatar użytkownika
Posty: 159
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Posty: 81
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu