Piszecie tylko o niektórych czasopismach

w tym miejscu można chwalić lub ganić redaktorów portalu (preferujemy pierwszy wariant) :) a także prosić, domagać się lub żądać tekstów na określony temat
Awatar użytkownika
Posty: 149
Rejestracja: 08. sty. 2015, 12:24

Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: UFO » 06. mar. 2015, 15:08

Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 07. mar. 2015, 0:13

Nie wiem czy na wskazanych stronach piszą, że oto jest nowe ciekawe i jeszcze nie zaśmiecone forum budowlane? Można by tam zapytać - choć odpowiedź znam. :P
Może Pana zainteresuje fakt, iż kiedy na kilku forach, m.in. wymienionych pism i innych, pisałem 2-3 lata temu uwagi o błędach w ich artykułach i błędach w dyskusjach forumowiczów, to ... zamknięto mi tam możliwość wejścia. Kiedy zwróciłem uwagę właścicielowi forum o domach szkieletowych drewnianych, że czyni poważne błędy merytoryczne w swoich objaśnieniach, to ... j.w. Kiedy na forach kilku katalogów projektów domów pytałem autorów projektów o bliższe dane i zwracałem uwagę, że podają fałszywe dane odnośnie zużycia energii (przeliczyłem kilka), to ... j.w. Kiedy na forum domów kulistych zwróciłem uwagę na wypisywane herezje w zakresie fizyki budowli, to efekt był ... j.w. Dodam, że nie występowałem tam anonimowo, lecz z nazwiskiem i imieniem.
Czasami wchodzę na te fora pod zmienionym nickiem i często spotykam pytania typu: dlaczego pan Zembrowski już tu nie bywa, bo brak jego uwag. Każdy może łatwo to sprawdzić. Dostaję też sporo priwów o wejście i opinię o tym i owym tekście. Mówi to coś Panu?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 20. paź. 2014, 6:42

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Xurion » 07. mar. 2015, 20:46

A jaki problem komentować tutaj bublowate (albo tylko niedostatecznie dopracowane) artykuły z różnych miesięczników? Mógłby Pan robić tutaj to, czego zabronili Panu administratorzy z innych forów. Nie sądzę, żeby krytyka jednego lub drugiego tytułu spotkała się z jakąś groźną interwencją Admina. Z tego na ile poznałem stosunki na tym forum, to redakcja Obudu jest otwarta i skłonna do dialogu. Tak wnioskuję. Historia z definicją karbonatyzacji betonu, którą ostatnio prześledziłem w archiwalnych postach, jest na to najlepszym dowodem. Moim zdaniem można byłoby pisać na temat jakichś kuriozalnych tekstów w wiodących miesięcznikach, w internecie i w ogóle wszędzie... A pewnie jedynym wyznacznikiem byłaby ich zgodność ze sztuką budowlaną. Tak myślę.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 08. mar. 2015, 18:35

Dokładnie tak jest. Przecież nie brałem i nie biorę opłat za moje recenzje, które piszę z własnej i nieprzymuszonej woli. Nie piszę też w celach autopromocji czy reklamy, bo tej nie potrzebuję. Zwracam uwagę wyłącznie, by przestrzec niewtajemniczonych przed błędami i w konsekwencji przed wydatkami na ich usuwanie. Głośno nikt mi dotąd nie oznajmił powodu banicji - choć przypuszczam, że powodem jest obawa o utratę powagi i "nieomylności". Czyli dobro uczestników for się nie liczy?
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: AdminMZ » 08. mar. 2015, 20:29

Na forum internetowym Obudu liczy się dobro forumowiczów!!! :)
Dlatego też każdy z forumowiczów możne na tym forum (w dziale ARTYKUŁY-KOMENTARZE) komentować teksty zamieszczane na rodzimych portalach (chemiabudowlana.info ; obud.pl). Stawiamy na komentarze merytoryczne (dobre lub złe). Natomiast... Sorry, ale z żelazną konsekwencją i bez ostrzeżenia kasowane będą wszelkie inwektywy, wyzwiska, rozmaite złośliwości oraz argumenty ad personam itp.
W dziale czasopisma można natomiast komentować artykuły pochodzące z tytułów prasowych obecnych na polskim rynku wydawniczym. Uwarunkowania są takie same - merytoryka, a nie ocena stanu umysłowego piszących. W przypadku tekstów zewnętrznych prosimy również o ograniczenie do minimum wszelkich cytowań omawianego tekstu (prawa autorskie).


Informacje dotyczące problematyki cytowania (z Wikipedii):
Warunki korzystania z prawa cytatu
Cytat jako ograniczenie praw autorskich twórcy musi spełniać kilka warunków, aby mieścić się w granicach określonych przez prawo:
- Cytat musi być rozpoznawalny. Czytelnik musi wiedzieć, które słowa są słowami autora, a które są cytowane. Brak odróżnienia cytatu od reszty tekstu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. Można w takim przypadku mówić o popełnieniu plagiatu.
- Cytat musi być wyraźnie oznaczony co do autorstwa i źródła, i to w każdym przypadku, w którym się pojawia. Nie wystarczy samo ogólne odwołanie się do autorów lub dzieł w końcowym zestawieniu bibliografii lub źródeł. Brak wyraźnego oznaczenia cytatu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. W przypadku przytaczania cytatów, których autorstwo nie jest znane (rozpowszechniane były anonimowo), należy taką okoliczność również zaznaczyć.
- Zamieszczenie cytatu musi być uzasadnione celem – ma służyć wyjaśnianiu lub nauczaniu, krytycznej analizie lub prawom gatunku twórczości.
- Cytat pełni funkcję pomocniczą – ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu dzieła, nie może go natomiast zastępować, ani tworzyć jego zasadniczej konstrukcji. Tworzone dzieło ma być samoistne, nie może polegać na przytoczeniu cudzej twórczości, ewentualnie jedynie z własnym, krótkim komentarzem. Nie może być również serią cytatów, nawet gdyby to były cytaty z różnych dzieł i autorów. Cytaty w samoistnym dziele powinny mieć rolę podrzędną. Nadmierne, zbyt obszerne i nieuzasadnione korzystanie z cytatów również stanowi naruszenie praw autorskich.

Nie jest jednoznacznie określona dopuszczalna wielkość cytatu. Musi on jednak pozostawać w takiej relacji do całości dzieła, aby przy realizowanych przez cytat celach zachowana była pomocnicza rola cytatu. Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego cytowany urywek lub nawet cały drobny utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu własnej twórczości, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne, samoistne dzieło.

Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 27. paź. 2014, 15:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Terminator » 11. mar. 2015, 13:54

UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: BDB » 11. mar. 2015, 15:58

Terminator pisze:UFO działa w dziale czasopisma pojawił się wczoraj miesięcznik "Murator", a dzisiaj "Budujemy Dom" :) Teraz przydałoby się poczytać i pokomentować zamieszczone tam artykuły :)

Jest Pan tego pewien? A co będzie jeśli wywołamy III wojnę światową? :P
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 09. mar. 2015, 22:36

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Pirat z Karaibow » 11. mar. 2015, 16:12

Myślę, że tak źle nie będzie. A jak pojawi się miejsce, w którym będzie można wypunktować największe głupoty, to naprawdę nic się nie stanie. Pisma zaczną się może bardziej pilnować i nie będą siały tekstami reklamowymi udającymi redakcyjne. Wiem, wiem jestem optymistą. To forum nie jest przecież wielkie. Ale kropla drąży kamień nie siłą lecz częstym spadaniem.

Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 20. paź. 2014, 7:29

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Sekator U » 08. kwie. 2015, 10:38

Coraz więcej tych czasopism w dziale się pojawia. I dobrze!

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: PerToPer » 28. kwie. 2015, 19:46

UFO pisze:Dlaczego na stronach Obudu nie ma informacji o ukazaniu się oraz zawartości takich pism. jak MURATOR, BUDUJEMY DOM czy ŁADNY DOM? A także wielu, wielu innych?

Na stronach Obudu nie ma, ale na forum takie informacje są!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: Czesio » 18. sty. 2016, 10:15

Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Piszecie tylko o niektórych czasopismach

Postautor: ROMCIO » 20. sty. 2016, 15:16

Czesio pisze:Dyskusja stała się nieco bezprzedmiotowa, bo przestały się pokazywać opisy kolejnych wydań w/w czasopism :( Moim zdaniem wielka szkoda.

Nie wiesz co zrobić? Zacznij wklejać omówienia!

Wróć do Pytania do redakcji chemiabudowlana.info i obud.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 118
Re: opony do samochodu

data » 06.05.2021, 15:19

Raz na jakiś czas nie tylko trzeba wymienić opony, ale i także kupić nowe. Nic nie jest wieczne przecież. Ja to akurat mam zimowe i letnie i w moich okolicach jest to zdecydowanie najlepszy
Awatar użytkownika
Posty: 596
Re: Sposoby na odchudzanie

data » 06.05.2021, 14:20

Tak, jak najbardziej catering to duża wygoda, ja już nie pamięta kiedy ostatni raz siedziałam w kuchni i coś gotowałam. Jeżeli szukasz świeżego i zdrowego cateringu to z czystym sumieniem
Awatar użytkownika
Posty: 197
Re: Błyskawiczna budowa domu

data » 06.05.2021, 13:16

Do takiego procesu przyda się kontener, ja wynająłem taki od firmy
Awatar użytkownika
Posty: 274
Re: Okno w domku drewnianym

data » 06.05.2021, 12:56

Szeroki wybór solidnie wykonanych okien ma również firma z Lublina. Jeśli zależy wam na wysokiej jakości i jesteście z okolic to polecam kontakt z nimi. Na pewno się nie
Awatar użytkownika
Posty: 399
Re: Jakie dekoracje do sypialni

data » 06.05.2021, 12:47

Jeżeli stylowe i dobrze wykonane to na pewno warto sprawdzić propozycje z oferty SW-Decore u których udało nam się znaleźć co swojej sypialni "Abstrakcyjna mapa świata" nad
Awatar użytkownika
Posty: 441
Re: Prowadzenie magazynu

data » 06.05.2021, 11:23

Prowadzenie nowoczesnego magazynu nie jest możliwe bez użycia dobrego programu optymalizującego wszystkie zachodzące tam procesy. Warto więc zapoznać się z ofertą firmy Quantum Qguar, która
Awatar użytkownika
Posty: 449
Re: radca prawny Radom

data » 06.05.2021, 8:39

Kancelarii prawnych zdecydowanie nie
Awatar użytkownika
Posty: 449
Re: Używane auto

data » 06.05.2021, 8:39

Sprzedać samochodów używanych nie jest taka trudna, obecnie serwisów ogłoszeniowych nie
Awatar użytkownika
Posty: 449
Re: Laptop do gier

data » 06.05.2021, 8:38

Kiedyś laptopy nie bardzo się nadawały do gier, ale obecnie dostępne są naprawdę mocne sprzęty, oczywiście typowy laptop gamingowy sporo
Awatar użytkownika
Posty: 449
Re: Pożyczka od zaraz

data » 06.05.2021, 8:33

Z pożyczkami trzeba uważać, ponieważ bardzo łatwo o zadłużenie, zwłaszcza gdy sięga się po te pozabankowe. Warto mierzyć siły na zamiary, by potem nie trafić do rejestru dłużników.

Eksperci na forum

Re: Czy inwestowanie w panele fotowoltaiczne ma sens?

data » 30.04.2021, 14:47

Czasem udaje się zamienić rachunek za prąd na ratę kredytu. Trzeba jednak uważać i dokładnie czytać warunki pod którymi się człowiek
Awatar użytkownika
Posty: 159
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Posty: 81
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu