Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Wybór działki, lokalizacji, projektu itp.
Awatar użytkownika

Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Postautor: lukaszB » 28. wrz. 2016, 13:15

Skapnęło mi trochę kasy i zamierzam się budować. Pierwszy etap to zakup działki budowlanej. Podpowiedzcie jak to zrobiliście, na co zwrócić uwagę. Chcę coś kupić poza miastem, ale blisko głownej drogi do niego

Awatar użytkownika

Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Postautor: AMBIT » 28. wrz. 2016, 13:24

Może warto zastanowić sie nad lokalizacją. Jak jesteś młody, masz dzieci, to sprawdź czy masz dogodny dostęp do sklepu, szkoły lekarza. Na starość się przyda.

Awatar użytkownika

Postautor: Terminator » 07. paź. 2016, 12:04

Sprawdź, czy w pobliżu wybranej działki nie planują budowy jakiejś wielkiej deogi lub zakładu produkcyjnego!

Awatar użytkownika

Postautor: RRRWWWCCC » 24. lis. 2016, 14:24

Terminator pisze:Sprawdź, czy w pobliżu wybranej działki nie planują budowy jakiejś wielkiej deogi lub zakładu produkcyjnego!

I co z tego że sprawdzi? Za kilka lat plany mogą sie zmienić, dom będzie już stał i... "lufa w krzokach", jak mawiał Gustlik.

Awatar użytkownika

Postautor: RRRWWWCCC » 08. lut. 2017, 13:54

I jeszcze... Moim zdaniem trzeba dobrze przygladać się cenie. Pełno teraz cwaniaków, którzy są gotowi zawyżać cenę nawet dwukrotnie, żeby się nachapać!

Awatar użytkownika

Postautor: Hamster » 27. kwie. 2017, 10:51

Jeszcze przed zakupieniem wszystkiego pewnie konieczne będzie wzięcie kredytu hipotecznego, by to wszystko mogło dojść do skutku. Jego wybór to nie byle jaka decyzja, ponieważ musi ona zostać dobrze przemyślana. Dlatego właśnie polecam sprawdzenie wszystkich dostępnych ofert, bo tylko wtedy możliwe będzie wybranie tej najbardziej odpowiedniej. Obecnie w sieci znajduje się cała masa różnego rodzaju porównywarek kredytów, dzięki którym można szybko sprawdzić gdzie będzie najkorzystniej. Tutaj jest przykład jednej z nich > http://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne , jej znalezienie zajęło mi dosłownie kilkanaście sekund, a wszystko jest podane jak na tacy.

Postautor: Iwanka » 02. lip. 2017, 12:21

Sprawdzić w urzędzie gminy plany zagospodarowania przestrzennego na przyszłe lata, czy nie wybudują przed nosem jakiegoś niepożądanego obiektu, infrastruktura (odległość od sklepów, przychodni). Dla mnie istotną kwestią jest odległość od komunikacji - małe dzieci wiadomo trzeba wozić do szkoły, ale organizować sobie plan dnia pod zawiezienie do szkoły dziecka w wieku 14-18 lat jest dość kłopotliwe. Niestety ceny ziem blisko KM są znacząco wyższe

Postautor: kulik86 » 17. lip. 2017, 14:24

Hej,
uważajcie czy działki na budowę domu są działkami budowlanymi i mają dobrą lokalizacje. W razie czego polecam skorzystać z porad adwokatów
http://www.skuteczny-adwokat.com/prawo-cywilne/ Tutaj jest ranking z opiniami i ocenami wielu adwokatów gorąco polecam! Warto zaciągną opinii innych przed rozpoczęciem budowy!

Wróć do Przed rozpoczeciem budowy - DYLEMATY

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Zmiana w kuchni

data » 11.12.2017, 9:45

To prawda kuchnia na wymiar to super sprawa, u mnie zmieniło się całe pomieszczenie Odwiedziłam studio sieci Maxkuchnie i panowie zaproponowali parę zmian w stosunku do tego jak kuchnia
Awatar użytkownika
Re: Samochód dla rodziny - jaki?

data » 11.12.2017, 9:38

Podepnę się pod pytanie, a jakie ubezpieczenia polecacie? niedługo mi się kończy i szukam jakiegoś sensownego, żeby w razie stłuczki jednak to ubezpeczenie coś pokryło, znajoma miała
Awatar użytkownika
Re: Jakie dekoracje do sypialni

data » 11.12.2017, 9:25

Najlepszą dekoracją w sypialni są kwiaty. One mogą też oczyszczać
Awatar użytkownika
Re: Problem z kolorami

data » 11.12.2017, 9:24

Ja nałożyłam najpierw tester na ścianę, ale i tak inny jest efekt, jak kawałek ściany jest pomalowany, a inny jak całe
Awatar użytkownika
Re: Materac do sypialni jaki

data » 11.12.2017, 9:23

A co myślcie o kieszeniowych materacach? Jak dla mnie są
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 11.12.2017, 9:23

A podobają Wam się meble stylizowane na betonowe? Ja mam co do nich mieszane
Awatar użytkownika
Re: Meble kuchenne - gotowe, czy na wymiar?

data » 11.12.2017, 9:22

Ja sama stworzyłam projekt kuchni, a potem jedynie zamówiłam jego wykonanie u stolarza. I w sumie ie wyszło to zbyt
Awatar użytkownika
Re: Zmiękczacze wody

data » 11.12.2017, 7:01

A jakie zmiękczacze wody polecacie to niedużego zakładu? Z tymi mieliście do czynienia: ? Wydaję mi się, że powinny być wydajne, ale nie udało mi się znaleźć zbyt wielu opinii na ten
Awatar użytkownika
Re: Restauracje do których wracacie

data » 10.12.2017, 22:46

Jest restauracja, w której są najlepsze . Przyprawione wręcz idealnie, dodatkowo podkreślając smak i aromat mięsa, podane wykwintnie i elegancko. W sumie raz na dwa miesiące staram się
Awatar użytkownika
Beilgijski podatek

data » 10.12.2017, 22:45

Jak prawidłowo rozliczyć ? Czy działa to na podobnych zasadach jak u nas, że są odpowiednie formularze, z których korzystamy i w ten sposób wiemy, ile dostaniemy zwrotu, lub też ile będziemy

Eksperci na forum

Re: Ogrzewanie

data » 07.12.2017, 12:25

Warto dodawać tylko,że nie wszędzie takie kotły są inwestycją na przyszłość... trzeba wiedzieć, że wprowadzane są zakazy spalania paliw stałych i nawet najwyższej jakości kocioł nie
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie biura

data » 05.12.2017, 11:26

Polecam industrialne biurko, którego podstawą są metalowe elementy. Na ścianie obok, wisieć może promiennik podczerwieni Tatou, który również nawiązuje do przemysłowej stylistyki, a
Awatar użytkownika
Re: Kwiaty w moim ogrodzie

data » 03.11.2017, 8:16

Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu roślin przed nadchodzącymi mrozami. Czy już zaczęliście przygotowywać swój ogród do nadchodzącej zimy? W jaki sposób dbacie, aby pięknym
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie

data » 03.10.2017, 18:22

Proszę za tym rozważyć, nasze polskie rozwiązanie konstrukcyjne - grzejniki podtynkowe 3THERMO. To najlepszy układ dla ogrzewania ściennego, a więc ekonomicznego ogrzewania płaszczyznowego. Z
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 31.08.2017, 13:45

Energię można samemu produkować i to bez spalania czegokolwiek. Proszę o konkrety, ile kosztuje ogrzewanie konwekcyjne w opomiarowanym budynku, zamiast bezpodstawnych zarzutów. Woda w systemie
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego
Awatar użytkownika
Re: HYDRO LAMBDA, STYROPIAN FUNDAMENTOWY CZY STYRODUR ?

data » 07.10.2016, 13:24

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy ... Zwycięża: HYDRO LAMBDA - Gratulacje dla producenta za nowe wprowadzone rozwiązanie ( grafit na fundament