Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Wybór działki, lokalizacji, projektu itp.
Awatar użytkownika

Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Postautor: lukaszB » 28. wrz. 2016, 13:15

Skapnęło mi trochę kasy i zamierzam się budować. Pierwszy etap to zakup działki budowlanej. Podpowiedzcie jak to zrobiliście, na co zwrócić uwagę. Chcę coś kupić poza miastem, ale blisko głownej drogi do niego

Awatar użytkownika

Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

Postautor: AMBIT » 28. wrz. 2016, 13:24

Może warto zastanowić sie nad lokalizacją. Jak jesteś młody, masz dzieci, to sprawdź czy masz dogodny dostęp do sklepu, szkoły lekarza. Na starość się przyda.

Awatar użytkownika

Postautor: Terminator » 07. paź. 2016, 12:04

Sprawdź, czy w pobliżu wybranej działki nie planują budowy jakiejś wielkiej deogi lub zakładu produkcyjnego!

Awatar użytkownika

Postautor: RRRWWWCCC » 24. lis. 2016, 14:24

Terminator pisze:Sprawdź, czy w pobliżu wybranej działki nie planują budowy jakiejś wielkiej deogi lub zakładu produkcyjnego!

I co z tego że sprawdzi? Za kilka lat plany mogą sie zmienić, dom będzie już stał i... "lufa w krzokach", jak mawiał Gustlik.

Awatar użytkownika

Postautor: RRRWWWCCC » 08. lut. 2017, 13:54

I jeszcze... Moim zdaniem trzeba dobrze przygladać się cenie. Pełno teraz cwaniaków, którzy są gotowi zawyżać cenę nawet dwukrotnie, żeby się nachapać!

Awatar użytkownika

Postautor: Hamster » 27. kwie. 2017, 10:51

Jeszcze przed zakupieniem wszystkiego pewnie konieczne będzie wzięcie kredytu hipotecznego, by to wszystko mogło dojść do skutku. Jego wybór to nie byle jaka decyzja, ponieważ musi ona zostać dobrze przemyślana. Dlatego właśnie polecam sprawdzenie wszystkich dostępnych ofert, bo tylko wtedy możliwe będzie wybranie tej najbardziej odpowiedniej. Obecnie w sieci znajduje się cała masa różnego rodzaju porównywarek kredytów, dzięki którym można szybko sprawdzić gdzie będzie najkorzystniej. Tutaj jest przykład jednej z nich > http://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne , jej znalezienie zajęło mi dosłownie kilkanaście sekund, a wszystko jest podane jak na tacy.

Postautor: Iwanka » 02. lip. 2017, 12:21

Sprawdzić w urzędzie gminy plany zagospodarowania przestrzennego na przyszłe lata, czy nie wybudują przed nosem jakiegoś niepożądanego obiektu, infrastruktura (odległość od sklepów, przychodni). Dla mnie istotną kwestią jest odległość od komunikacji - małe dzieci wiadomo trzeba wozić do szkoły, ale organizować sobie plan dnia pod zawiezienie do szkoły dziecka w wieku 14-18 lat jest dość kłopotliwe. Niestety ceny ziem blisko KM są znacząco wyższe

Postautor: kulik86 » 17. lip. 2017, 14:24

Hej,
uważajcie czy działki na budowę domu są działkami budowlanymi i mają dobrą lokalizacje. W razie czego polecam skorzystać z porad adwokatów
http://www.skuteczny-adwokat.com/prawo-cywilne/ Tutaj jest ranking z opiniami i ocenami wielu adwokatów gorąco polecam! Warto zaciągną opinii innych przed rozpoczęciem budowy!

Wróć do Przed rozpoczeciem budowy - DYLEMATY

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 21.10.2017, 21:39

A to od Panowie od Foveo również proponują fachowca. Jak się poprosi to w moim rejonie okazało się, że jest kilku
Awatar użytkownika
Re: Kładzenie gładzi i malowanie

data » 21.10.2017, 21:21

Ja mam doświadczenie tylko z gładzią Acryl Putz. Korzystałem z gotowego produktu, ponieważ nie miałem okazji wcześniej wyrównywać ścian. Wyszło okej, z tym, że napracowałem się przy
Awatar użytkownika
Re: Nowocześnie czy tradycyjnie?

data » 21.10.2017, 20:17

Zleży co komu się podoba. Ja bardziej idę w stronę nowoczesnych, ale przede wszystkim stawaim na
Awatar użytkownika
Re: Meble kuchenne - gotowe, czy na wymiar?

data » 21.10.2017, 20:05

Jest to droższa opcja ale dla mnie meble w kuchni na wymiar konieczne pod sam sufit. Warto zainwestować, chociażby dlatego żeby znikł koszmar osiadającego na górnych szafkach pod sufitem
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 21.10.2017, 19:58

Ja zawsze stawiam na prostotę i klasykę - ponadczasowe i tak szybko się nie znudzi. Proste bryły mebli, minimalizm i żadnych
Awatar użytkownika
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?

data » 21.10.2017, 19:53

A ja cały czas spotykam się opiniami wśród znajomych którzy mieszkali w mieszkaniu i przenieśli się do domu, że koszt eksploatacji małego domu do 120mkw jest porównywalny z opłatami za
Awatar użytkownika
Re: Mozaika na ścianie w kuchni

data » 21.10.2017, 19:43

Utrzymanie mozaiki w czystości w kuchni to dramat. Im mniejsza powierzchnia kafelek i mniej gładka powierzchnia tym trudniej usunąć z tego np. zeschły tłuszcz ze smażenia, a nie wierzę w to
Awatar użytkownika
Re: Łóżko z europalet

data » 21.10.2017, 19:35

Również rozważam takie rozwiązanie, w końcu najważniejszy jest materac a dna większości ram łóżek sypialnianych są z żeberek, więc nie powinno to wpływać na komfort snu. Niepokoi mnie
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 21.10.2017, 18:35

Obecnie bardzo popularnym i mającym wzięcie rozwiązaniem jest postawienie na designerski wygląd wnętrz w domu. Jeżeli ktoś idzie z duchem czasu, to można bardzo łatwo połączyć tradycyjny
Awatar użytkownika
Re: Brama garażowa ( Warszawa)

data » 21.10.2017, 13:04

A to masz rację, właśnie też większość osób patrzy tylko na bramę, a na temat siłownika myśli w sposób „a to się tam coś potem dobierze, bo wszystko to samo”. No i to jest błąd,

Eksperci na forum

Viessmann - sponsor Formuły E!

data » 16.10.2017, 20:15

Witam! Mam dla Was dzisiaj nieco mniej techniczne i nie do końca produktowe ogłoszenie! Otóż miło mi poinformować, że Viessmann wchodzi do 'Formuły E' jako sponsor. Począwszy od
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie

data » 03.10.2017, 18:22

Proszę za tym rozważyć, nasze polskie rozwiązanie konstrukcyjne - grzejniki podtynkowe 3THERMO. To najlepszy układ dla ogrzewania ściennego, a więc ekonomicznego ogrzewania płaszczyznowego. Z
Awatar użytkownika
Re: Kolektory słoneczne

data » 02.10.2017, 20:10

Oprócz ogrzewania wody użytkowej, kolektory słoneczne, wykorzystać można do instalacji centralnego ogrzewania. Jednakże tylko ok. 7% inwestycji w kolektory w Polsce, posiada przyłączone je do
Awatar użytkownika
Re: Wiata albo garaż

data » 22.09.2017, 12:31

Decyzja dot. wyboru między wiatą a garażem zależy od budżetu, miejsca na działce, ale przede wszystkim od indywidualnych preferencji Inwestorów. Garaż lepiej niż wiata chroni przed
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 31.08.2017, 13:45

Energię można samemu produkować i to bez spalania czegokolwiek. Proszę o konkrety, ile kosztuje ogrzewanie konwekcyjne w opomiarowanym budynku, zamiast bezpodstawnych zarzutów. Woda w systemie
Awatar użytkownika
Kostka - trawnik sposoby połączeń

data » 19.05.2017, 12:41

Dostaliśmy zapytanie na email - przykłady połączeń kostki brukowej z trawnikiem. Pytający prosi o ew. zdjęcia. Można "wklejać" w tego
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego
Awatar użytkownika
Re: HYDRO LAMBDA, STYROPIAN FUNDAMENTOWY CZY STYRODUR ?

data » 07.10.2016, 13:24

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy ... Zwycięża: HYDRO LAMBDA - Gratulacje dla producenta za nowe wprowadzone rozwiązanie ( grafit na fundament