Umorzenie zobowiązań w upadłości konsumenckiej

§ § § § § § §
Awatar użytkownika

Umorzenie zobowiązań w upadłości konsumenckiej

Postautor: rambow » 05. lip. 2019, 7:42

Interesuje mnie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Orientujecie się ile może trwać taki proces i kiedy następuje umorzenie zobowiązań?

Re: Umorzenie zobowiązań w upadłości konsumenckiej

Postautor: jmsk » 05. lip. 2019, 11:09

Na tej stronie jest opisane ile może trwać cały proces upadłościowy
https://zlotowskie.pl/artykul/upadlosc- ... cka/705925
Wpływ na to, jak długo trwać będzie postępowanie upadłościowe, ma wiele czynników. Ne da się tutaj tak łatwo odpowiedzieć z uwagi na to, ze nie wiemy jak wyglada sytuacja w jakiej jesteś. Prawo określa jedynie maksymalny czas trwania takiego procesu – wynoszący 5 lat.

Im bardizej skomplikowana sprawa i im wiecej majątku ma dana osoba tym sprawa trwa dłuzej - bo syndyk musi wyprzedać majątek.

Postautor: Kleja » 14. sie. 2019, 11:01

Umorzenie? Upadłość konsumencka nie umarza zobowiązań! Wiesz jak to działa? Biorą twój majątek, sprzedają go i za uzyskaną kwotę spłacają twoje długi! Jeżeli pieniędzy jest za mało, wówczas nadal musisz spłacać resztę, tylko mniejszą! Tylko w skrajnych przypadkach (bardzo skrajnych!) sąd może umorzyć część lub całość zobowiązania.

Postautor: Grom32 » 19. sie. 2019, 23:37

Nie zawsze możliwe jest umorzenie całego zobowiązania, warto poczytać na ten temat tutaj https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-spolek/ Co nie znaczy że niemożliwym jest wyzerować dług. Warto się dowiedzieć jak wygląda to od strony praktycznej. Na pewno pomoże Ci w tym ta firma.

Awatar użytkownika

Postautor: Claudyna » 03. gru. 2019, 11:16

Z początkiem przyszłego roku, mają w tym zakresie zajść pewne zmiany. Jakie dokładnie, tego dowiecie się z tego artykułu http://www.przyjaznyprawnik.pl/upadlosc-konsumencka-2020-jakie-zmiany/ . Zainteresuje to z pewnością tych, którzy borykają się z poważnymi problemami finansowymi i rozważają podjęcie takich kroków.

Postautor: zenka » 13. kwie. 2020, 18:42

Skorzystaj z ich pomocy https://kancelarialexa.pl/ - specjalizują się w takich postępowaniach i z pewnością odpowiednio poprowadzą cały proces by jednak coś z tego majątku zostało a długi były umorzone w największej możliwej części

Postautor: budka33 » 16. maja. 2020, 19:46

Zgłoś się do Kancelarii Sobczak Maciejewska. Radca prawny w tej kwestii to rzecz priorytetowa. Nie możesz sobie tak po prostu ogłosić upadłość, na takie posunięcie trzeba jednak postawić kilka konkretnych kroków. Przede wszystkim nie rób nic pochopnie.

Postautor: janina43 » 22. cze. 2020, 20:46

Upadłość to ostateczność, ale faktycznie kancelaria Lexa o której wspomniano ma spore sukcesy i skutecznie chroni majątek klientów. Pomaga wyjść z zadłużenia na możliwe sposoby

Postautor: Agusiek55 » 08. paź. 2020, 9:43

długi to nic przyjemnego, trzeba sobie z nimi jakoś radzić. Warto oczywiście poszukać pomocy prawnej, bo nie jest to prosta sprawa wyjść z zadłużenia. W sprawach związanych ze ściganiem zadłużenia może pomóc wam firma http://pozwaniprzezfundusz.pl Może i wam pomogą.

Wróć do Przepisy prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: W jakim banku opłaca się wziąć kredyt

data » 27.10.2020, 18:56

Poczytaj sobie tutaj Masz bardzo dużo opcji kredytów, chwilówek. Też dla młodych osób, dla studentów..Każdy może znaleźć opcję najdogodniejszą dla siebie
Awatar użytkownika
Re: Dekoracje do domu

data » 27.10.2020, 18:50

Bardzo ważny jednocześnie jest wybór dobrej jakości mebli do swojego domu i tutaj jak najbardziej mogę polecić Wam, abyście zwrócili uwagę na internetowy sklep meblowy
Awatar użytkownika
Prezent

data » 27.10.2020, 18:10

Ja postanowiłam, że podaruję swojemu chłopakowi coś od serca. Odkopałam nasze pierwsze zdjęcie wspólne jeszcze z podstawówki. Kupiłam antyramę na www.galeriaram.pl i opakowałam w papier
Awatar użytkownika
Re: Wierzba dachowa

data » 27.10.2020, 17:51

Jeśli chodzi o więźbę dachową, to takie realizacje wykonuje na przykład firma MG Dachy, z której ofertą możecie zapoznać się na stronie internetowej . Jest to firma działająca już od 20
Awatar użytkownika
Re: Jaki narożnik do salonu?

data » 27.10.2020, 17:21

W internecie jest wiele takich miejsc, gdzie można kupić meble. Dziś jest to naprawdę bardzo proste, wystarczy znać odpowiednie wymiary mebla. Ja niedawno też rozglądałem się za meblami do
Awatar użytkownika
Re: Mieszkanie w Warszawie do kupienia - gdzie ?

data » 27.10.2020, 17:18

Kupując mieszkanie od dewelopera, koniecznie przeanalizuje dokładnie umowę, gdyż często znajdują się tam niekorzystne dla nabywcy zapiski. Dzięki oszczędziłem dość sporą ilość
Awatar użytkownika
Re: maseczki ochronne

data » 27.10.2020, 15:55

Tutaj masz https://filiplebelt.com/ maseczki sklep z maseczkiami profilowanymi, gdzie jest ich naprawdę wiele i bardzo różnorodne, więc każdy znajdzie coś dla
Awatar użytkownika
Re: Oprogramowanie dla firmy

data » 27.10.2020, 15:45

W przypadku prowadzenia sklepu online, warto również zadbać o płatności - wygodne i szybkie Bez wątpienia, najlepszą ofertę na polskim rynku ma
Awatar użytkownika
Re: Szukam sofy do salonu

data » 27.10.2020, 14:38

Jak meble do salonu to koniecznie sprawdźcie ofertę przygotowaną przez - https://dobrasofa.pl/salon/sofy/ gdzie znajdziecie wiele świetnych propozycji, także w zakresie sofy. My zdecydowaliśmy
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 27.10.2020, 14:38

No to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwagę na ofertę sklepu Dobra Sofa https://dobrasofa.pl/salon/ w którym udało nam się znaleźć meble do swojego mieszkania.

Eksperci na forum

Jesienna promocja kotła Vitodens 100-W

data » 14.10.2020, 13:57

Kup ekonomiczny, kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W, który zużywa mniej energii, gdyż wykorzystuje dodatkowo ciepło utajone spalin. W efekcie osiąga sprawność do nawet 98%,
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu