Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Tu można znaleźć zarówno ciekawostki, jak i rzetelną wiedzę
administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: AdminMZ » 31. sie. 2016, 14:06

Grzejniki podtynkowe 3THERMO
Grzejniki podtynkowe 3THERMO to innowacyjne rozwiązanie polskich inżynierów. Choć sam sposób ogrzewania powierzchniowego znany jest od wieków, to właśnie produkt z gnieźnieńskiej fabryki ma szansę zrewolucjonizować rynek ogrzewania i nadać mu zupełnie nowy wymiar.

Cały artykuł można przeczytać: http://www.obud.pl/art,13192,grzejniki- ... instalacje
Załączniki
3THERMO_Salon_podłoga_1.jpg

Awatar użytkownika
Posty: 193
Rejestracja: 17. lut. 2015, 11:58

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Exactly » 31. sie. 2016, 14:12

Mam pytanie dotyczące przedstawionych grzejników:
Czy te grzejniki można podłączyć do każdego źródła ciepła? Czy istnieją może ograniczenia mające wpływ na współpracę grzejników podtynkowych z jakimiś źródłami ciepła?

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Enerbau » 31. sie. 2016, 14:45

Ogrzewanie ścienne, to tylko odmiana klasycznej podłogówki wodnej. Oba rozwiązania, to ogrzewania akumulacyjne, trudno sterowalne i obciążone dużą bezwładnością cieplną.
Komfort termiczny jest fatalny, szczególnie, kiedy chcielibyśmy obniżyć temperaturę w nocy, by móc lepiej spać. Jest to praktycznie niemożliwe!
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: AdminMZ » 01. wrz. 2016, 9:53

Exactly pisze:Mam pytanie dotyczące przedstawionych grzejników:
Czy te grzejniki można podłączyć do każdego źródła ciepła? Czy istnieją może ograniczenia mające wpływ na współpracę grzejników podtynkowych z jakimiś źródłami ciepła?


Odpowiedzi na to pytanie udzielił Patryk Nowakowski, Prezes Zarządu 3THERMO

Układ ogrzewania powierzchniowego, w którym wykorzystywane są grzejniki podtynkowe 3THERMO działa bez żadnych ograniczeń i współpracuje z każdym kotłem c.o. Samo działanie układu przypomina sposób znany z „podłogówki”, bowiem obwody sterowane są z rozdzielacza. Jednak w przypadku 3THERMO do zera ograniczyliśmy ilość wody w ścianie. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko zalania ściany czy podłogi, w przypadku mechanicznego uszkodzenia grzejnika.

Awatar użytkownika
Posty: 131
Rejestracja: 10. mar. 2015, 13:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Robot » 01. wrz. 2016, 11:20

A mozna prosić o przybkizenie tajników montażu takiego grzejnika pod tynkiem oraz wykonywania warstwy tynku na nim?

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 01. wrz. 2016, 13:18

Robot pisze:A mozna prosić o przybkizenie tajników montażu takiego grzejnika pod tynkiem oraz wykonywania warstwy tynku na nim?


Witam w imieniu 3THERMO
Montaż jest wyjątkowo łatwy. Takie były założenia projektu, łatwość montażu, bezpieczeństwo użytkowania, brak naprężeń konstrukcji, łatwość układania tynku przy zachowaniu standardowej grubości, brak przyciągania ładunków, wysoka sprawność, zmniejszenie oporów hydraulicznych itp. Wszystkie założenia zostały zrealizowane.
Proszę zapoznać się z filmem instruktażowym, wyjaśniamy tam prawie wszystkie kwestie dotyczące montażu:
https://www.youtube.com/watch?v=P0xDPrAuOIQ

W razie pytań odpowiem na wszystkie pytania.

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 01. wrz. 2016, 13:27

Exactly pisze:Mam pytanie dotyczące przedstawionych grzejników:
Czy te grzejniki można podłączyć do każdego źródła ciepła? Czy istnieją może ograniczenia mające wpływ na współpracę grzejników podtynkowych z jakimiś źródłami ciepła?


Grzejniki zostały skonstruowane jako wodne, tak więc każde źródło energii, które podgrzewa wodę w c.o. może współpracować z układem. Piec gazowy, kominek z płaszczem, pompa ciepła itp.
Obecnie kończymy prace nad Grzejnikiem Podtynkowym w wersji elektrycznej, zasilany będzie 150W grzałką i układem ograniczającym max temperaturę do 80stC.

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 01. wrz. 2016, 13:52

Enerbau pisze:Ogrzewanie ścienne, to tylko odmiana klasycznej podłogówki wodnej. Oba rozwiązania, to ogrzewania akumulacyjne, trudno sterowalne i obciążone dużą bezwładnością cieplną.
Komfort termiczny jest fatalny, szczególnie, kiedy chcielibyśmy obniżyć temperaturę w nocy, by móc lepiej spać. Jest to praktycznie niemożliwe!


Ogrzewanie ścienne nie jest odmianą podłogówki tylko oba należą do układów płaszczyznowych. Zgadzam się, że oba rozwiązania to układy akumulacyjne. Czy trudne do sterowania? To zależy co chcemy osiągnąć. Jeśli prowadzimy cyrk i ogrzewamy namiot raz na miesiąc, to istotnie lepiej sprawdzi się ogrzewania o niskiej bezwładności, np. nadmuch. Jeśli grzejemy dom, to nie wachlujemy temperaturami w lewo i prawo, tylko utrzymujemy stabilny pozom. Z punktu widzenia ekonomii eksploatacji to analogicznie jak w przypadku ruchu samochodem, spokojna równa jazda jest ekonomiczniejsza niż ciągłe zwalnianie i przyspieszanie. Jednak jak mówiłem, zależy to od funkcji obiektu.
Nasze grzejniki podtynkowe, to tylko kolejny system, który uzupełnia dotychczasową paletę systemów grzewczych. W jednym miejscu będzie nieodzowny, w innym zapewne niemożliwy do zastosowania.

A co do obniżania temp nocą. Faktycznie w przypadku podłogi, gdy była grzana w ciągu dnia, to nocą zbilansuje się energia podłogi wraz z energią nagrzanych od słońca ścian. W przypadku ogrzewania ściennego nie mamy już akumulacji z podłogi.
Czy komfort termiczny jest fatalny? Nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ nie ma bardziej komfortowego układu niż system ogrzewania ściennego. To jedyny układ, który bilansuje straty tak precyzyjnie w miejscu ich powstawania. Nigdy nie odczuje się dyskomfortu związanego z zimną zewnętrzną ścianą. Ponadto to pociąga za sobą kolejne prozdrowotne aspekty takie jak, stała naturalna wilgotność, a więc brak przesuszonego powietrza, zminimalizowana cyrkulacja kurzu itp.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Enerbau » 02. wrz. 2016, 11:56

Miałem nieprzyjemność nocowania w pokoju z ogrzewaniem ściennym. Temperatura była ustawiona na 23 stopnie za dnia, a nocą nie można było jej obniżyć. To była koszmarna noc!
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 02. wrz. 2016, 13:23

Enerbau pisze:Miałem nieprzyjemność nocowania w pokoju z ogrzewaniem ściennym. Temperatura była ustawiona na 23 stopnie za dnia, a nocą nie można było jej obniżyć. To była koszmarna noc!


Z uwagi, że reprezentuje pan inny system grzewczy, nie chciałbym aby rozmowa odbywała się na poziomie indywidualnych "odczuć" i niechęci do wszystkiego co inne (konkurencyjne), gdyż wtedy ja mógłbym powiedzieć coś nieprzychylnego o promiennikach.
Przede wszystkim błędem było, że przy ogrzewaniu ściennym temperatura była ustawiona tak wysoko. Pytanie czy był to dobrze zrealizowany system, zgodny z ideą (tylko ściany zewnętrzne)?
W obiektach, które mamy okazję nadzorować system ustawiamy na niższych parametrach góra 21st (choć odczucia to bardzo indywidualna kwestia, taka jak gust itp.)
Przewidując pewną bezwładność (jednak i tak mniejszą niż przy podłodze) możemy w godzinach wieczornych ustawić parametr na 18st z pewnym wyprzedzeniem.

Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 04. kwie. 2015, 16:45

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: BANDZIOR » 02. wrz. 2016, 17:51

Enerbau pisze:Miałem nieprzyjemność nocowania w pokoju z ogrzewaniem ściennym. Temperatura była ustawiona na 23 stopnie za dnia, a nocą nie można było jej obniżyć. To była koszmarna noc!

Nie było okien? Czasami warto przewietrzyć pomieszczenie przed snem. A już w tak ekstremalnych, niezasypialnych warunkach byłoby to wskazane. Gapa z ciebie. Najprostsze pomysły czasami są za bardzo oddalone by je zobaczyć.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Enerbau » 05. wrz. 2016, 15:28

Okno balkonowe było otwarte całą noc, a i tak ściany promieniowały z taką intensywnością, że nie dało się spać i to w listopadzie!
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Enerbau » 05. wrz. 2016, 15:31

Dzial Techniczny pisze:
Enerbau pisze:Miałem nieprzyjemność nocowania w pokoju z ogrzewaniem ściennym. Temperatura była ustawiona na 23 stopnie za dnia, a nocą nie można było jej obniżyć. To była koszmarna noc!


Z uwagi, że reprezentuje pan inny system grzewczy, nie chciałbym aby rozmowa odbywała się na poziomie indywidualnych "odczuć" i niechęci do wszystkiego co inne (konkurencyjne), gdyż wtedy ja mógłbym powiedzieć coś nieprzychylnego o promiennikach.
Przede wszystkim błędem było, że przy ogrzewaniu ściennym temperatura była ustawiona tak wysoko. Pytanie czy był to dobrze zrealizowany system, zgodny z ideą (tylko ściany zewnętrzne)?
W obiektach, które mamy okazję nadzorować system ustawiamy na niższych parametrach góra 21st (choć odczucia to bardzo indywidualna kwestia, taka jak gust itp.)
Przewidując pewną bezwładność (jednak i tak mniejszą niż przy podłodze) możemy w godzinach wieczornych ustawić parametr na 18st z pewnym wyprzedzeniem.


Każdy system musi być indywidualnie dobrany do konkretnego budynku. Ja też nie polecam promienników wszędzie gdzie się da. Preferuję raczej ogrzewania powierzchniowe.
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 30. wrz. 2014, 10:40

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: TADEUSZ75 » 05. wrz. 2016, 18:38

Pytanie do Pana z 3THERMO. Powyżej wpisał Pan, że są obszary zastosowań, gdzie nie stosuje się Waszego rozwiązania. Jakie to obszary. Drugie pytanie. Obejrzałem sobie Wasze filmy na youtube. Nie mogę dojść do odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czy w tych rurkach pionowych jest woda lub inny płyn grzewczy? To podwójne rurki wejście i wyjście. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Posty: 67
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:40

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: LAMIA » 05. wrz. 2016, 18:53

Obserwuję ten temat i za nic nie mogę pojąć o co chodzi. Może mi to ktoś wytłumaczyć o co chodzi i jaka jest różnica ogrzewanie promiennikowe, konwekcyjne. ethermo i to co pan z enerbau proponuje to nie jest jeden sposób ogrzewania? Proszę jak blondynce to wytłumaczyć.

Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 04. kwie. 2015, 19:22

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: kotlecik » 05. wrz. 2016, 18:57

Lamio, a jeszcze jest płaszczyznowe:)

Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 30. wrz. 2014, 10:40

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: TADEUSZ75 » 05. wrz. 2016, 18:58

kotlecik nie mieszaj

Posty: 67
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:40

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: LAMIA » 05. wrz. 2016, 18:59

Jasne naigrywajcie się. Nie jestem budowlańcem i nie mam prawie nic wspólnego z budownictwem. Oprócz tego że budujemy z całą rodziną:)

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Czumak » 05. wrz. 2016, 22:44

TADEUSZ75 pisze:Pytanie do Pana z 3THERMO. Powyżej wpisał Pan, że są obszary zastosowań, gdzie nie stosuje się Waszego rozwiązania. Jakie to obszary. Drugie pytanie. Obejrzałem sobie Wasze filmy na youtube. Nie mogę dojść do odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czy w tych rurkach pionowych jest woda lub inny płyn grzewczy? To podwójne rurki wejście i wyjście. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

PIerdzielicie i ważne pytanie uciekło!

Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 02. paź. 2014, 19:28

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: WARAN » 05. wrz. 2016, 23:16

chodzi o te rurki? Zaintrygowało mnie to, i sobie zerknąłem. To jest jedna rurka, chyba rurka, takj wygląda. Wszystkie panele, łączy się szeregowo. Czy ten ostatni ma chociaż podobną temperaturę wody co ten pierwszy? Nie znam się na tym. ale to nie jest jak w elektryce?

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 06. wrz. 2016, 15:22

TADEUSZ75 pisze:Pytanie do Pana z 3THERMO. Powyżej wpisał Pan, że są obszary zastosowań, gdzie nie stosuje się Waszego rozwiązania. Jakie to obszary. Drugie pytanie. Obejrzałem sobie Wasze filmy na youtube. Nie mogę dojść do odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czy w tych rurkach pionowych jest woda lub inny płyn grzewczy? To podwójne rurki wejście i wyjście. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.


Witam, już odpowiadam. Grzejniki podtynkowe jako ogrzewanie ścienne nie nadają się do zastosowania np. w przeszklonych biurowcach, ponieważ nie ma tam ścian zewnętrznych murowanych. Tam jedynie sufit, lub podłoga (jeśli w ogóle płaszczyznówka) a w większości realizuje to nadmuch centralny.
Wiemy już o tym, że ogrzewanie konwekcyjne oparte na wymuszonym ruchu powietrza nie sprzyja naszemu zdrowiu i że ogrzewanie, które minimalizuje ruch powietrza jest zdrowsze.

Co do pytania drugiego: Istotą naszego projektu i jego wyjątkowość stanowi właśnie BRAK wody w tych rurkach (3-ech rdzeniach radiatora) To są rurki bez obiegu. Nie potrzebują go, gdyż medium grzewczym wewnątrz radiatora nie jest woda wymagająca przepływu. W tej konstrukcji wykorzystujemy najlepsze cechy różnych stanów skupienia. Ciało stałe - (dolny kolektor) jest swego rodzaju akumulatorem, który zasila/przekazuje i magazynuje energię cieplną pobieraną z przepływającej przez niego ciepłej wody z c.o. Akumulator (kolektor) analogicznie jak w samochodzie wyrównuje też pracę układu.
Ciecz - to woda z c.o. jest idealna do transportu energii, gdyż jako układ pośredni pomiędzy ciałem stałym a gazem, charakteryzuje się stosunkowo dobrymi właściwościami, zarówno dyfuzyjnymi jak i akumulacyjnymi. Dlatego to woda przepływa przez nasz kolektor oddając swoją energię cieplną na jego ścianki (ogrzewając go)
Stan gazowy - radiator jest zbudowany jako system aktywny, tzn nie wykorzystuje jedynie wymiany ciepła po kontakcie materiału stałego ale po przez dyfuzję rozproszonego w radiatorze gazu. Gaz jako ciało lotne, ma bardzo luźną budowę strukturalną, dlatego wymiana energii wewnątrz układu jest ogromna. To pozwala na tak sprawną transmisję energii z kolektora. Grzejnik 3THERMO jest tak naprawdę wymiennikiem wodno - gazowym i jako taki ma odseparowany układ wodny i gazowy. Dlatego nigdy np. po przewierceniu ściany nie nastąpi awaria hydrauliczna i jakikolwiek wyciek.
Wbudowany w ścianę radiator oddaje swoją energię cieplna na tynk (kolejne ciało stałe, kolejny magazyn) itd

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 06. wrz. 2016, 15:48

LAMIA pisze:Obserwuję ten temat i za nic nie mogę pojąć o co chodzi. Może mi to ktoś wytłumaczyć o co chodzi i jaka jest różnica ogrzewanie promiennikowe, konwekcyjne. ethermo i to co pan z enerbau proponuje to nie jest jeden sposób ogrzewania? Proszę jak blondynce to wytłumaczyć.


Witam, postaram się to przybliżyć lub uporządkować.

Energię cieplną (aby było na w domu ciepło) można przekazywać dwojako. Za pośrednictwem podgrzanego powietrza lub jako promieniowanie. W pierwszym przypadku podgrzewamy powietrze i wymuszamy jego obieg w pomieszczeniu (tak aby wszędzie dotarło) Do takiego systemu należy zwykły kaloryfer, który wcale nie jest taki zwykły! Ponieważ wymusza ruch powietrza nie korzystając z wentylatora (dodatkowej energii elektrycznej) a jedynie wykorzystując zasady fizyki. Otóż jako układ o wysokim parametrze (wysokiej temperaturze) zasysa zimniejsze powietrze "do środka siebie" i w efekcie podgrzewa oraz wyrzuca na zewnątrz. Ta idea powstała jakieś 100 lat temu i z uwagi na swoją praktyczność wyparła z rynku inne mniej praktyczne systemy (głównie piece kaflowe)
Piec kaflowy natomiast należał do systemów, które ogrzewały nas za pomocą głównie promieniowania. Promieniowanie to zjawisko przekazywania energii od ciała o wyższym parametrze (temperaturze)do ciała o niższej temperaturze. Tak więc My także jesteśmy urządzeniem grzewczym gdyż posiadamy wartość 36,6stC i możemy oddać ciepło do układu zimniejszego. Stojąc obok zimnej ściany możemy odczuć "utratę" naszego ciepła na korzyść tej ściany. Natura odbiera nam ciepło i przekazuje na ścianę aby wyrównać układ. Gdy oddamy zbyt dużo naszej energii cieplnej ciało zaczyna drżeć aby w wyniku pracy, naładować i uzupełnić swój potencjał grzewczy, ale to, to już zupełnie inny temat :)
Obecnie jako ludzkość doszliśmy do wniosku, że konwekcyjne (te używające powietrza) systemy grzewcze nie są zbyt zdrowe. Często wiąże się z nimi alergie gdyż pojawiła się w ty samym czasie. Jednak dopiero globalna energooszczędność spowodowała, że systemy oparte na promieniowaniu zaczęły się przebijać (np. podłogówka) Dlaczego? Ponieważ układy płaszczyznowe są z zasady niskotemperaturowe co oznacza, że nie generują tak wysokich strat za tym potrafią ograniczyć koszty eksploatacji. Jeśli nie używamy powietrza jako głównego nośnika energii cieplnej nie emitujemy też tyle jej do atmosfery.
Kończąc ten przydługi wykład: Konwekcyjne to - dmuchawy, kaloryfery, klimatyzacja itp. Promieniowanie - to wysoko temperaturowe piece kaflowe, kominki, promienniki oraz niskotemperaturowe (ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe) płaszczyznowe.
Wiemy, że najefektywniejszym systemem płaszczyznowym jest ściana, jednak i tak robimy podłogę. Dlaczego? Ponieważ, podłogę jest łatwo zrobić. Ściana zawsze należała do trudnych, hypokaustum wymagał specjalnych kanałów wewnątrz muru, woda dobrych doborów przepływu i groziła awarią, kabel elektryczny grzewczy emitował duże pole elektromagnetyczne przyciągające kurz, itd.
3THERMO jest odpowiedzią na ten segment, ogrzewani ściennego i ułatwieniem jego realizacji. To konstrukcja, która likwiduje wady innych systemów ściennych.

Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 01. wrz. 2016, 12:59

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Dzial Techniczny » 06. wrz. 2016, 16:07

WARAN pisze:chodzi o te rurki? Zaintrygowało mnie to, i sobie zerknąłem. To jest jedna rurka, chyba rurka, takj wygląda. Wszystkie panele, łączy się szeregowo. Czy ten ostatni ma chociaż podobną temperaturę wody co ten pierwszy? Nie znam się na tym. ale to nie jest jak w elektryce?


Przez dolny kolektor (właściwie rurkę) przepływa woda, jednokierunkowo (nie ważne w którą stronę). Kolektor jest dość masywny i odbiera ciepło od wody. Fakt dla którego można zasilać na raz 15 szt grzejników w jednym wspólnym obwodzie jest związany z bardzo małym spadkiem temperatur pomiędzy wejściem a wyjściem z grzejnika (ok 0,35stC) przy przepływie. Tak więc różnica między 1 a ostatnim to ok 5stC.
Można tą ilość zwiększyć do np. 20 szt grzejników, dzięki np. zwiększenia przepływu (prędkości przepływającej wody, tym samym doprowadzenie większej ilości energii po przez wyższą częstotliwość)
Jednak grzejnik podtynkowy jak sama nazwa mówi jest pod tynkiem i to on wyrównuje te różnice, (oczywiście po jakimś czasie pracy - bezwładność), ustabilizowaniu się układu. Dlaczego? Ponieważ ściana ma swoją pojemność grzewczą i więcej nie weźmie, tak jak szklanka czy akumulator elektryczny. Możesz mu podać wyższe napięcie, co najwyżej naładujesz go szybciej ale nie "głębiej" :)
Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 02. paź. 2014, 19:28

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: WARAN » 06. wrz. 2016, 17:37

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozostałe odpowiedzi również interesujące. Moje pytanie, jak stosuje się dobór powierzchni panela do powierzchni (czy też kubatury) pomieszczenia? Przykład: pokój dla dzieci 5 x 4 m wysokośc pomieszczenia 2,65. Czy ilość paneli zależy od funkcji pomieszczenia? Jak już tak szeroko tu piszemy, to może admin pozwoli wstawić film z youtube, będzie wyczerująco:)

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 28. lip. 2015, 11:27

Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

Postautor: Enerbau » 07. wrz. 2016, 11:30

Wszystko to ładnie brzmi z tymi ścianami, ale co z meblami? Na suficie postawić? A co z mostkiem termicznym do gruntu? Nie istnieje?
Ogrzewanie na podczerwień - tanio, ekologicznie, zdrowo i komfortowo.
Doradzamy, wyceniamy i montujemy ogrzewanie na terenie całej Polski.

Następna

Wróć do Artykuły - komentarze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 238
Re: Ogrzewanie pompą ciepła

data » 19.03.2024, 11:09

Myślę, że taka to świetne rozwiązanie. Też mamy w planach budowę domu i na pewno zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Czytałam, ze można się nawet starać o dofinansowanie na zakup
Awatar użytkownika
Posty: 234
Re: Rehabilitacja

data » 19.03.2024, 10:56

Po zabiegach takich jak np. https://www.sport-klinika.pl/nowatorski ... drofiller/ konieczna jest odpowiednia rehabilitacja. Jest to coś, po czym można o wiele szybciej odzyskać dawną
Awatar użytkownika
Posty: 2966
Re: Prawo jazdy na prezent

data » 19.03.2024, 10:25

Sama korzystałam z szkoły jazdy https://www.ecodrive.com.pl/ Maja rewelacyjne podejście do kursanta i uczą go zwracania uwagi na ekonomiczne i ekologiczne aspekty użytkowania pojazdu. Dodatkowo
Awatar użytkownika
Posty: 120
Re: meble do salonu

data » 19.03.2024, 8:52

Dawno już nie kupowałem mebli do salonu to nie pomogę, na razie mam w planach zakup ogromnej garderoby do sypialni. Już widzę że jej montaż będzie problematyczny więc taką
Awatar użytkownika
Posty: 2966
Re: Kurs prawa jazdy

data » 19.03.2024, 8:32

Z własnego doświadczenia mogę Wam polecić szkołę nauki jazdy https://www.ecodrive.com.pl/ Będziecie zachwyceni. Kursy odbywają się na samochodach takich jak egzaminacyjne co bardzo ułatwia
Awatar użytkownika
Posty: 234
Re: Buty do przedszkola i żłobka

data » 19.03.2024, 8:31

Co do samego żłobka - jeśli szukacie sprawdzonej placówki w Warszawie to polecam zajrzeć na https://www.pierwszekroczki.edu.pl/. Tam można liczyć na najlepszą opiekę dla swojego
Awatar użytkownika
Posty: 1309
Re: wyśmienita kawa

data » 19.03.2024, 7:24

Ostatnio odkryłem sklep https://inspiracje-kawowe.pl/pol_m_Kawy ... A-382.html i jestem pod wrażeniem ich bogatej oferty produktów związanych z kawą, herbatą, miodem, młynkami do kawy i
Awatar użytkownika
Posty: 1233
Re: zdrowe włosy

data » 18.03.2024, 22:29

Każdy marzy o zdrowych włosach, ale bez odpowiedniej pielęgnacji i kosmetyków nie jest to możliwe. Jeśli będziesz szukać dobrych jakościowo kosmetyków to polecam te od brazylijskiej marki
Awatar użytkownika
Posty: 1233
Re: pedagogika studia

data » 18.03.2024, 19:51

Warto pomyśleć nad studiami online, bo są wygodne. Oczywiście należy szukać takich, które odpowiednio też przygotują Ciebie do pracy, a poziom nauczania będzie dosyć wysoki. Pod adresem:
Awatar użytkownika
Posty: 2966
Nowy grzejnik

data » 18.03.2024, 19:28

W pomieszczeniu takim jak łazienka rewelacyjnie sprawdzi się grzejnik jaki można kupić w https://sklep.biotherm.info.pl/ Profesjonalnie zajmują się produkcją grzejników które są nie tylko

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o