Kupno domu czy budowa

To nie jest miejsce na dylematy szekspirowskie, ale nad problemami: zamieszkać w domku, czy w bloku, albo budować samemu, czy kupić od dewelopera, spokojnie można się zastanowić :)

Kupno domu czy budowa

Postautor: stefan_rogacki » 09. paź. 2017, 23:28

Zastanawiamy się z żoną nad domem pod Warszawą. Nie mieszkamy w tej chwili w Warszawie ale chcemy sie tam przenieść m.in.ze względów ekonomicznych. I tu pojawia się pytanie, czy lepiej kupić dom czy zacząć budowę samemu ? Jeśli kupić to jaki: czy gotowy do zamieszkania czy do wykończenia? Nie znam w ogóle tamtejszego rynku, mieszkamy w w innej części Polski. Wszelkie porady mile widziane, dziękuję.

Re: Kupno domu czy budowa

Postautor: msobczak » 14. lut. 2018, 17:21

Gdy budujesz dom od podstaw możesz być pewien, ze spełni on wszystkie Twoje oczekiwania. Na pewno łatwiej jest kupić gotowy ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli myślisz o budowie, to warto przede wszystkim odpowiednio wcześnie poszukać profesjonalnej firmy budowlanej. Z rejonu Podkarpacia mogę polecić firmę FACHMAN. Są terminowi i rzetelni, mają długoletnie doświadczenie. Warto się zainteresować.

Awatar użytkownika

Postautor: Extradom » 13. mar. 2018, 13:10

Kupując gotowy dom zgadzamy się na rozwiązania wdrożone przez osoby trzecie, które nie zawsze okazują się dobre także dla nas. Dom jest inwestycją na długie lata, dlatego warto jest idealnie dopasować go do swoich potrzeb. Budowa własnego domu pozwala na dokonywanie samodzielnych decyzji od początku do końca. Z tysięcy projektów można znaleźć taki, który będzie odpowiedni; ponadto w razie potrzeby istnieje możliwość wprowadzenia zmian. Kontrolę mamy również nad wyborem i jakością wykorzystywanych materiałów. Kolejną zaletą jest fakt, że budowa, zwłaszcza systemem gospodarczym, często okazuje się tańsza niż kupno domu za pomocą dewelopera lub inwestora zastępczego. Aby dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć przed budową domu, polecam artykuł: https://www.extradom.pl/porada-0D5b0000037NqprCAC .

Postautor: szarak » 07. paź. 2018, 14:43

Zdecydowanie budowa gdyż stworzymy dom idealny dla siebie. Mamy również wpływ na rodzaj konstrukcji i użyte do jego budowy materiały gdyż dzisiejszych czasach warto budować świadomie i w zgodzie z ekologią. Dobrym przykładem takiego budownictwa są domy drewniane z bala jakie tworzy Natur Eko Dom. Firma z doświadczeniem budująca sprawnie i rzetelnie, a ich domy powstają w niespełna trzy miesiące.

Postautor: funky koval » 09. paź. 2018, 15:20

Gotowy do zamieszkania to zdanie się na gust kogoś innego. Nie do końca to może pasować a koszty adaptacji gotowego pod siebie, wyburzanie, zmiana instalacji itd. to dodatkowe koszty. Często nie małe. Ja tam wolę postawić wszystko od nowego i to wg. projektu indywidualnego a nie z katalogu. Tak jest po prostu bardziej ekonomicznie i wygodniej się mieszka. Dom skrojony na miarę zawsze będzie lepszym rozwiązaniem. Ja bym dla siebie wybrał dom z bala (bo taki mam gust ;) ). Widziałem kilka fajnych projektów od Wiejskich Klimatów, na których to biuro mogłoby opracować mój idealny dom. Ich domy buduje Natur Eko Dom (http://www.naturekodom.pl ) i jak oglądałem ich realizacje (na żywo), to jakościowo wygląda to naprawdę dobrze. A że są z Mazur, to do Warszawy mają blisko.

Postautor: jjusti18 » 24. paź. 2018, 23:10

Hejka kochani, właśnie też chciałabym się wkrótce wybudować i rozpoczęłam już poszukiwania fajnego projektu i w ten sposób trafiłam na firmę MG projekt. Czy wiedzieliście, że pracownia https://www.mgprojekt.com.pl przygotowała teraz świetne rabaty na 10%, 20%? A gdzieniegdzie nawet dodają jakieś fajne dodatki do domu.

Postautor: msobczak » 07. lis. 2018, 14:23

Oczywiście musicie też pamiętać o projekcie domu. Jest to kwestia bardzo istotna, bez tego ani rusz z budową. Może zainteresują Was na przykład gotowe projekty tanich domów ? Warto zajrzeć do internetu i poszperać trochę.

Postautor: sfora » 28. lis. 2018, 18:54

Ja wolę jednak wpaść na gotowe. Skoro istnieją inwestycje takie jak https://dommoichmarzen.eu/ , to po co tak kombinować? Nie ma w tym nic gorszego od budowy domu od zera.

Wróć do Dylematy małe i duże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Szukam dobrego adwokata

data » 11.12.2018, 9:56

Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu prawa pracy to warto zgłosić się do kancelarii z Poznania - http://www.lexstrada.pl/ posiada ona ogromne doświadczenie i na pewno pomoże w najtrudniejszych
Awatar użytkownika
Re: Sypialnie

data » 11.12.2018, 9:46

Ja bym powiedziała, że wręcz trzeba, aby uniknąć wielu błędów, a tak swoją drogą fajne artykuły. Przyznam, że i my korzystaliśmy z podobny. dzieki temu mamy urządzoną sypialnię tak
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie biura

data » 11.12.2018, 9:33

Zzgadza się, biuro to przede wszystkim komfort pracy. Jednak z włąsnego doświadczenia wiem, że warto mieć jeszcze chociaż niewielki kącik wypoczynkowy, gdzie nie tylko chwilę sami
Awatar użytkownika
Re: Nowocześnie czy tradycyjnie?

data » 11.12.2018, 9:26

Ale przecież nowoczesność można spokojnie połączyć z klasyką i ręczę, że wyjdzie z tego świetna aranżacja. Wiem, bo sami to zrobiliśmy. Nawiązaniem do tej tradycji czy klasyki jest
Awatar użytkownika
Re: Nowoczesne meble

data » 11.12.2018, 9:18

Nie miałam z nimi do czynienia i nie wypowiem się na ich temat, co do tego wyboru, to przyznam, że co niektóre są nawet fajne, ale ceny mają szokujące. Ja jednak zdecyduję się na
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie biura

data » 11.12.2018, 9:12

Jeśli ma sie tylko miejsce to jasne, że własne biuro to wygoda i spore oszczędności, nie trzeba wtedy nikomu płacić za wynajem. Nasze jest włąsnie na ukończeniu i zaczynamy rozglądać sie
Awatar użytkownika
Re: Jaki narożnik do salonu?

data » 11.12.2018, 9:04

Szczerze, to wszystkie wyglądają praktycznie identycznie, róznią sie tylko kolorem tapicerki i wielkością. Wybacz ale jak dla mnie to nic specjalnego. Sami niedawno szukaliśmy fajnego
Awatar użytkownika
Re: Nowocześnie czy tradycyjnie?

data » 11.12.2018, 8:41

Każdy ma swój gust, a mu podoba się pewna synteza tych dwóch styli, czyli nowocześnie, ale z nawiązaniem do
Awatar użytkownika
Re: kamień dekoracyjny

data » 11.12.2018, 8:41

To ciekawe i coraz popularniejsze rozwiązanie i muszę przyznać, że sama zaczęłabym się zastanawiać nad taką dekoracją
Awatar użytkownika
Re: Jaka fototapeta do sypialni

data » 11.12.2018, 8:40

Wybór fototapet jest spory, ale niezależnie od tego, czy komuś się podobają czy nie, powinny one być po prostu dopasowane do wystroju

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 06.12.2018, 15:20

Urządzenia ogrzewające powietrze są drogie w eksploatacji i żadne gwarancje nie pomogą. To jest zaklinanie rzeczywistości. Ile kosztuje realne ogrzewanie w domu ogrzewanym podczerwienią
Re: Kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne?

data » 28.11.2018, 14:12

Noooo, to bardzo ciekawe rozwiązanie i racjonalne podejście do konsumpcji i produkcji energii. Pamiętaj, że energię z instalacji fotowoltaicznej możesz rozliczać rocznie na zasadzie
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Sypialnie

data » 04.06.2018, 23:03

Ściany w sypialni osób, które lubią styl industrialny, mogą być pokryte surowym tynkiem, w kolorze szarym lub grafitowym. Aby ocieplić takie pomieszczenie, na podłodze należałoby położyć
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

data » 12.04.2018, 11:14

Rozumiem, że chodzi o domek ok 100m2 tak więc cena to ok 10-12 tys zł przy założeniu, że cały w 3THERMO. W praktyce często odpada kuchnia (z uwagi na zabudowę ścian) i łazienka (lub
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić