Nowy dział "z życia wzięte"?

Nasza mała forumowa sondażownia

czy potrzebny dział "z życia wzięte"?

Czas głosowania minął 25. mar. 2015, 1:22

tak, bez zadawania pytań - bezpłatny, ale z małą ilością przypadków
15
47%
nie
0
Brak głosów
nie mam zdania
5
16%
tak, bez zadawania pytań - płatny wg ilości chętnych, dużo przypadków
0
Brak głosów
tak, także z zadawaniem pytań - płatny wg ilości chętnych, dużo przypadków
3
9%
tak, niezależnie od wersji, ale z nazwami handlowymi produktów
7
22%
tak, niezależnie od wersji, ale bez nazw handlowych produktów
2
6%
 
Liczba głosów : 32
Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: BDB » 23. lut. 2015, 1:22

Zgłaszam propozycję stworzenia nowego działu „z życia wzięte” na forum. Opisywałbym przypadki z mojego dotychczasowego doradztwa technicznego - zarówno podczas budowy, projektowania, oceny projektu budowlanego, a także wad i usterek ujawnianych podczas użytkowania domów, mieszkań i budynków.
Zamieszczałbym opisy problemów, zdjęcia, rysunki i inne informacje (bez adresów i bez nazwisk), analizę z podaniem przyczyn oraz rozwiązanie problemu wg zasady "jak, czym, dlaczego" oraz technologię prac "krok po kroku" (eliminacji popełnionych błędów) lub rozwiązanie poprawne (jeśli zagadnie projektowe lub wykonawcze) łącznie z rysunkami. Wszystkie prezentowane przypadki zostały już wdrożone z powodzeniem. Czytający mając podobne problemy, mogliby z tego skorzystać dla siebie i ew. dopytać.

Inną wersją takiego działu, mogłyby być przykłady z życia moje a także odpowiedzi na zgłaszane tutaj na bieżąco zapytania i problemy od forumowiczów - także z życia wzięte, do których podawałbym rozwiązania. Zasada byłaby taka sama - z tą tylko różnicą, że wskazane byłoby, aby zgłaszający podzielili się potem ze swoimi refleksjami, jak też np. zdjęciami z prac „przed i po”.

Ponieważ, jeden i drugi wariant działu absorbowałby sporo mojego czasu, trzeba wymyślić pasującą dla wszystkich (łącznie z wydawcą forum) formułę mojego wynagrodzenia. Mogłaby być np. jednostkowa cena za odpowiedź uzyskana z podzielenia wyjściowego kosztu odpowiedzi przez ilość chętnych do poznania odpowiedzi, np. koszt odpowiedzi 1000 zł wyniósłby dla każdego zgłaszającego zainteresowanie 100 zł, gdyby zgłosiło się 10 osób.
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:23

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: ROMCIO » 23. lut. 2015, 8:14

Jeszcze nie zaglosowalem. Propozycja wydaje sie ciekawa, ale czasami problem pojawia sie przy okteslaniu szczegółów. Pisze pan o platnym serwisie. Jakiej wysokosci (chodzi o rzad wielkosci) mialyby być opłaty?
Nie doczytalem. Teraz widze i edytuje post.. troche wysokie te oplaty IMHO.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: BDB » 23. lut. 2015, 14:07

ROMCIO pisze:Jeszcze nie zaglosowalem. Propozycja wydaje sie ciekawa, ale czasami problem pojawia sie przy okteslaniu szczegółów. Pisze pan o platnym serwisie. Jakiej wysokosci (chodzi o rzad wielkosci) mialyby być opłaty?
Nie doczytalem. Teraz widze i edytuje post.. troche wysokie te oplaty IMHO.

Zdaję sprawę z lakoniczności zapowiedzi tematu, ale nie chciałem zanudzać treścią. Opłaty zawsze zależą od stopnia trudności problemu, czasochonności odpowiedzi (obliczenia, rysunki, opisy) oraz od pilności odpowiedzi. W praktyce, miałem zapytania, gdzie odpowiedź kosztowała najmniej 100,- zł ale były i kosztujące nawet 50 tysięcy. Te droższe, dotyczyły tematów cięższego kalibru, gdy po poddaniu się różnych autorytetów temat trafiał do mnie jako ostatniej deski ratunku. Biorąc jednak raczej zakres typowych i mniej typowych problemów, należy raczej przewidywać koszt odpowiedzi na poziomie 1-3 tysiące zł netto.
Korzyść z takiego działu byłaby wieloraka:
1. W przypadku zainteresowania daną odpowiedzią pewnej gruby osób, opłata spadnie do symbolicznej.
2. W wariancie gdzie oprócz moich tematów, znajdą się zapytania od czytelników, oprócz niskiego kosztu odpowiedzi przy iluś chętnych, pytający uzyska odpowiedź do konkretnego swojego problemu, a inni przez analogię.
3. Przewiduję też zamieszczanie "drobniejszych" tematów nieodpłatnie.
4. Jeśli jakiś producent materiałów budowlanych ujrzy korzyść dla siebie jeśli w odpowiedzi zastosuję jego produkty, wówczas pytający otrzymają konkretny zestaw produktów do zastosowania w danym problemie, a producent opłaci za odpowiedź, co da wszystkim bezpłatny dostęp do odpowiedzi. Czy jest lepsza reklama dla producenta? Oczywiście producent będzie tym zainteresowany, jeśli chętnych po odpowiedź będzie wielu, a nie jedna osoba.
5. Odpowiedzi będą zawierać także zużycia materiałów, co pozwoli mającemu problem zakupić tyle, ile potrzeba a nie z nadmiarem.
6. Odpowiedź pozna pytający i przekaże ją dla wykonawcy, co pozwoli inwestorowi kontrolować poczyniania podczas prac i przestrzeganie technologii, co pozwoli uzyskać dobrą jakość prac - czyli skuteczność rozwiązania. Dzisiaj często inwestor tylko obserwuje prace, ale nie wie czy są poprawne czy z naruszeniem wymaganej technologii.
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 193
Rejestracja: 17. lut. 2015, 11:58

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Exactly » 23. lut. 2015, 21:39

A jak to będzie, czy jeśli do danego przypadku zgłosi się tylko jedna osoba, to będzie musiała zapłacić całą sumę? Czy wobec małego zainteresowania będzie mogła odstąpić?

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Czumak » 23. lut. 2015, 21:42

Nie rozumiem, to dany przypadek byłby opisany na forum, ale jego rozwiązanie już nie? Byłoby tylko dla tych, którzy zapłacą?

Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 06. paź. 2014, 9:29

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Szaplerski » 23. lut. 2015, 21:47

Czumak pisze:Nie rozumiem, to dany przypadek byłby opisany na forum, ale jego rozwiązanie już nie? Byłoby tylko dla tych, którzy zapłacą?

Ale jeśli będzie opisany to inni mogą również próbować go rozwiązać nawet jak nie będzie podanego rozwiązania. A może ci co kupią podzielą się swoją wiedzą?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: BDB » 24. lut. 2015, 2:57

Nie ma obowiązku zakupu odpowiedzi ten, co zgłosi chęć nabycia. To nie sklep. Po prostu jeśli się nazbiera chętnych kilku czy więcej, (admin zadecyduje) to się zamknie przyjmowanie zgłoszeń i wpłaty będą symboliczne. Jeśli się zgłosi jedna osoba, to sama zadecyduje. Proszę zauważyć różnicę w tematach. Co innego, gdy ja opiszę problem jeden, drugi, trzeci i poczekamy na zgłoszenia, ale co innego gdy ktoś mający problem do rozwiązania go zgłosi, to albo poczeka aż będzie taniej, albo zakupi nie oglądając się na innych, bo musi go rozwiązać, wynająć wykonawcę czy sam i działać. Tak jest, gdy się zgłasza problem do mnie. Po rozpoznaniu podaję cenę doradztwa i zgłaszający albo ją akceptuje, albo nie. Podobnie i tutaj by było.
Proszę zauważyć, że propozycja moja nie wynika z chęci zarabiania tutaj, a z chęci ściągnięcia na to forum wielu uczestników. Przy większej ich ilości, na pewno niejeden producent widząc zainteresowanie i tłumy, sam wykupi odpowiedź by wielu ją miało za darmo. Przykład: Średni koszt technologii remontu cieknącego tarasu to 3-4 tys. zł. Zgłasza się 50 chętnych, to producent wnosząc sprzedaje produktów za 50 x 3 = 150 tys. zł, zaś płacąc 4 tys. zł i przy zysku 50% zarabia 71 tys. zł. A przecież oglądać może dużo więcej, bo będzie za darmo. Szczerze mówiąc, to nie wgłębiałem się w szczegóły, a tak naprawdę to powieliłem propozycję, jaką niedawno otrzymałem od wydawcy innego forum.
Problem to będzie mieć moja księgowa, gdy nie producent opłaci a np. 50 chętnych po 80 zł i trzeba będzie wystawić tyle faktur. To też jest jakiś problem do rozpatrzenia. Może temat nie wypalić jak się za bardzo skomplikuje. Może też mnie pokonać ilość zgłoszeń, że nie znajdę tyle czasu. Gdyby był na emeryturze, to z nudów tygodniowo bym opisał 4-5 tematów a w ciągu kwartału 80 i za darmo - ku uciesze i pożytkowi forumowiczów, ale pracuję i mam co robić, więc z czasem krucho. Nawet już odczuwam za częste pisanie na tym forum. Na razie sondujmy.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 23. lut. 2015, 13:41

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Pytam wiec jestem » 24. lut. 2015, 10:55

Zagłosowałem na pierwszy punkt, ale tylko dlatego , że uważam cenę wyjściową (przykładową) za zbyt wysoką. Nie, nie... źle napisałem. Ja szanuję ludzką wiedzę i wiem, że jej zdobycie jest okupione wysiłkiem. Za to należą się pieniądze. Nie kwestionuję nawet tego, że doskonały fachowiec-ekspert powinien dobrze zarabiać, ale obawiam się, że ludzi przestraszy ta cena... Nie wiem jak rozwiązać ten problem... Bo tak, jak napisałem uważam, że za wiedzę trzeba płacić! Z drugiej strony "chodzę" po różnych forach (o różnej tematyce) i wiem, że ludzie nie są skłonni do wykładania takich sum. Jest takie forum, na którym każdego wieczora jest minimum 4 tys ludzi. Czytają, szukają, przeglądają, ale rejestrują się sporadycznie. Bo forum dla większości ludzi jest darmowym źródłem wiedzy. Jeśli informacje miałyby być płatne, to cena musiałaby być niższa. A skoro niższa, to autor nie miałby satysfakcji finansowej :(
Mogę sobie wprawdzie wyobrazić, że autor porad wysyła je mailem tylko osobom zainteresowanym i8 wówczas cena może być od razu niższa, ale wówczas uczestnicy forum nie poznaliby rozwiązania. Chyba, że przypadek problemowy opisany wstępnie przez autora, stałby się zaczynem forumowej dyskusji, którą autor podsumowałby po jakimś (zapewne dłuższym) czasie, gdy zebrałby już satysfakcjonującą go sumę.
Proszę wybaczyć nieco gadatliwy wywód, ale pisałem i kombinowałem na bieżąco :)

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: PerToPer » 25. lut. 2015, 10:53

Pytam wiec jestem pisze:Zagłosowałem na pierwszy punkt, ale tylko dlatego , że uważam cenę wyjściową (przykładową) za zbyt wysoką. Nie, nie... źle napisałem. Ja szanuję ludzką wiedzę i wiem, że jej zdobycie jest okupione wysiłkiem. Za to należą się pieniądze. Nie kwestionuję nawet tego, że doskonały fachowiec-ekspert powinien dobrze zarabiać, ale obawiam się, że ludzi przestraszy ta cena... Nie wiem jak rozwiązać ten problem... Bo tak, jak napisałem uważam, że za wiedzę trzeba płacić! Z drugiej strony "chodzę" po różnych forach (o różnej tematyce) i wiem, że ludzie nie są skłonni do wykładania takich sum. Jest takie forum, na którym każdego wieczora jest minimum 4 tys ludzi. Czytają, szukają, przeglądają, ale rejestrują się sporadycznie. Bo forum dla większości ludzi jest darmowym źródłem wiedzy. Jeśli informacje miałyby być płatne, to cena musiałaby być niższa. A skoro niższa, to autor nie miałby satysfakcji finansowej :(
Mogę sobie wprawdzie wyobrazić, że autor porad wysyła je mailem tylko osobom zainteresowanym i8 wówczas cena może być od razu niższa, ale wówczas uczestnicy forum nie poznaliby rozwiązania. Chyba, że przypadek problemowy opisany wstępnie przez autora, stałby się zaczynem forumowej dyskusji, którą autor podsumowałby po jakimś (zapewne dłuższym) czasie, gdy zebrałby już satysfakcjonującą go sumę.
Proszę wybaczyć nieco gadatliwy wywód, ale pisałem i kombinowałem na bieżąco :)


W sumie to co piszesz jest smutne. Niestety, mam wrażenie, że masz sporo racji :(

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: BDB » 25. lut. 2015, 23:13

Otrzymałem kilka zapytań e-mailem poruszających to samo zagadnienie - mianowicie: jakie są te odpowiedzi? Zwracają tez uwagę, że jeśli to "podobne w treści i formie jak te spotykane na forach i także na tym forum", to dlaczego mają płacić, skoro różne osoby odpowiadają za darmo.

Przyznam, że zapomniałem o czymś ważnym, co mi się wydaje wszystkim znane. Teraz uzmysłowiłem, że mamy odmienne wyobrażenia. Otóż, rozwiązania problemów (nie ważne moich czy nadsyłanych" nie zmieszczą się w okienkach na forum. Zwykle liczą kilkanaście stron A4 i zawierają kilka rysunków, choć są i takie co mają objętość ponad 40 stron. Moich opracowań rozwiązania problemów nie da się porównać do żadnej odpowiedzi pisanych na forach. Przede wszystkim, piszący na forach nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za słowo, bo są anonimowi. Jak je czytam, so stwierdzam, że 99% tych porad jest niestety błędnych. Zakładając ten wątek, zakładałem, że to jest jasne, ale po tych zapytaniach, śpieszę uściślić. Dlatego, pisałem, że odpowiedzi zajmą mi sporo czasu i będą rozsyłane do tych, co wnieśli opłaty.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 249
Rejestracja: 02. paź. 2014, 12:41

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Samuel Sz » 26. lut. 2015, 15:33

Ale rozumiem, że pozostali będą mogli zastanawiać się nad opisanym przez pana przypadkiem i próbować go rozgryźć? To oczywiście będzie bardzo trudne i pewnie niemożliwe, ale przecież można próbować :)

Awatar użytkownika
Posty: 173
Rejestracja: 07. paź. 2014, 9:56

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Botulin » 27. lut. 2015, 18:48

A co będą mieli z tego działu zwykli (tzn. niepłacący) forumowicze?

Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 12. lut. 2015, 12:01

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: WODZU » 27. lut. 2015, 21:58

darmo i dobrze, może da się pogodzić.

Awatar użytkownika
Posty: 143
Rejestracja: 10. paź. 2014, 10:04

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Cze_ka » 27. lut. 2015, 22:03

WODZU pisze:darmo i dobrze, może da się pogodzić.

Też tak myślę, ale...

Awatar użytkownika
Posty: 195
Rejestracja: 02. paź. 2014, 14:42

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: LADY » 01. mar. 2015, 12:17

WODZU pisze:darmo i dobrze, może da się pogodzić.

A ja nie jestem przekonana. Za wiedzę trzeba płacić! Nie wiem, czy akurat w takiej formie, ale przekonanie, że ludzie zdobywają z wysiłkiem wiedzę, aby ją rozdawać później za darmo stoi później za powszechnym piractwem. Po co płacić pisarzowi za książkę jak można ją ściągnąć z "Pudelka". Po co płacić za filmy, jak można je spiracić? A potem pisarz nie ma z czego żyć podobnie jak reżyser :(
Podsumowując, za wiedzę, talent i rozum należy się wynagrodzenie!!!!!

Awatar użytkownika
Posty: 203
Rejestracja: 26. wrz. 2014, 9:14

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Hekla » 04. mar. 2015, 11:20

Chyba nie z Pudelka tylko z Chomika :) Ale poza tym masz rację :)

Awatar użytkownika
Posty: 170
Rejestracja: 20. paź. 2014, 6:42

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Xurion » 07. mar. 2015, 19:13

Dla mnie może być płatne, ale cena IMHO dosyć wysoka :(

Awatar użytkownika
Posty: 143
Rejestracja: 10. paź. 2014, 10:04

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Cze_ka » 08. mar. 2015, 11:32

Wysoka, ale w założeniu ta cena ma sie rozbić na wiele osób! Myślę o tym od dłuższego czasu i może to się sprawdzi?

Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 19. gru. 2014, 21:30

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: jadzia » 08. mar. 2015, 17:40

Głosowałam na "nie mam zdania". Trochę mnie przeraża cena :(

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: BDB » 08. mar. 2015, 19:27

jadzia pisze:Głosowałam na "nie mam zdania". Trochę mnie przeraża cena :(

Dołączę się do dyskusji. Trzeba odróżnić tych, którzy będą zapoznawać się z rozwiązaniami dla zwiększenia swojej wiedzy ogólnej od tych, dla których odpowiedź i opis rozwiązania jest "deską ratunku" z ich konkretnym problemem. Dla pierwszych opłata 100,- zł za udostępnienie odpowiedzi oczywiście jest zbyt dużą, ponieważ załóżmy, że zechcą zapoznać się z 200 opisami różnych problemów do siebie nie podobnych. Wtedy za wiedzę musieliby zapłacić 20 tysięcy zł - co jest absurdem. Co innego, gdy o odpowiedź prosi zgłaszający problem. Dla niego opłata 1 do 3 tysięcy zł nie jest wygórowana, bo załatwia problem raz na zawsze i ostatecznie.
Dlatego, można rozważyć że opłatę swoją wnosi zgłaszający problem i on otrzyma komplet odpowiedzi wraz z pełnym opisem i rysunkami, zaś pozostali tak długo klikają zgłaszając swoje zainteresowanie i wtedy gdy osiągnie się cenę aprobującą wszystkich, wówczas opłacają do obudu i po opłatach ujawniana jest odpowiedź skrótowa ale pełna. Cenę aprobującą można postawić na wzór ankiety przy każdym temacie. Jeśli przynajmniej 50% wskaże np. 10 zł, to tak długo będzie temat wisiał, aż ilość kliknięć obniży ją do 10 zł.
Oczywiście, to tylko propozycja dotycząca wersji płatnej.
Wersja ta ma tę zaletę, że nie ogranicza ani tematu, ani ilości tematów. Wersja nieodpłatna ma zaletę że nie wymaga płatności, ale wadę ograniczającą ilość tematów jak i częstotliwość zamieszczania.
Jest jeszcze jedna wersja możliwa, że temat płatny będzie nieodpłatny dla forumowiczów, jeśli za niego zapłaci jakiś producent zainteresowany, by jego produkty były w tej odpowiedzi. To byłoby rozwiązanie najlepsze dla wszystkich, ponieważ nie trzeba by długo czekać na odpowiedź (aż ileś kliknięć się pojawi), wszyscy mieliby za darmo odpowiedź, zaś producent miałby zysk z zastosowania jego materiałów. Trochę się komplikuje, gdy kilku producentów produkty należałoby zastosować, ale i to jest do pokonania, bo łatwo można ustalić udział procentowy każdego z nich. Ten wariant ma tylko tę wadę, że musiałby istnieć ktoś (może admin, a może ktoś inny wskazany przez wydawcę forum), kto będzie korespondował i negocjował pomiędzy mną a producentami.
To w ramach dyskusji. Czekam też na inne propozycje, ale konstruktywne, bo uwagi, że cena jest wygórowana, niczego nie wnoszą. Są auta, dla których cena jest wygórowana, ale są i mające cenę odpowiadającą domowi. Quodlibet. ;)
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Czumak » 09. mar. 2015, 21:40

Ta wersja z opłatą uiszczaną przez firmę{y) jest ciekawa i moim zdaniem całkiem realna. Dla mnie jest to super pomysł. Wielki szacunek dla pana za elastyczność.

Awatar użytkownika
Posty: 131
Rejestracja: 10. mar. 2015, 13:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Robot » 10. mar. 2015, 13:10

To byłoby fajne rozwiązanie!

Awatar użytkownika
Posty: 48
Rejestracja: 22. lut. 2015, 23:36

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Lithor » 12. mar. 2015, 16:43

Sam dostałem najlepszy dowód, że ten dział na forum powinien powstać. To byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 02. mar. 2015, 23:48

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: Bum » 16. mar. 2015, 21:27

Ten pomysł z finansowaniem działu przez firmy. o których będzie pisał pan Zembrowski, uważam za bardzo fajny. Admini powinni o tym poważnie pomyśleć :)

Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 20. mar. 2015, 21:36

Re: Nowy dział "z życia wzięte"?

Postautor: PYTEL » 23. mar. 2015, 19:47

A jaka była by cena za poradę? i jak się by ją ustalao?

Następna

Wróć do Ankiety

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 1062
Re: Jakie okna wybrać?

data » 28.03.2024, 13:58

Artykuł na https://profil-okna.pl/porady-i-wskazow ... owych.html porównuje zalety i wady okien drewnianych i plastikowych, dostarczając klientom kompleksowej analizy, która pomaga w dokonaniu
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: windsurfing Hel

data » 28.03.2024, 13:15

Lubicie takie sporty wodne? Windsurfing, żagle i wiele innych? Ja bardzo. Jeśli tylko mam okazję, to korzystam z żagli i w tym roku na pewno chciałabym się zaopatrzyć w , bo wiadomo, jak
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: termowizory

data » 28.03.2024, 13:01

Myśliwym podczas polowań przydadzą się także kamery leśne zwane fotopułapkami. Jeśli chcielibyście kupić taką kamerę to jest to możliwe online poprzez stronę sklepu . Mają w ofercie
Awatar użytkownika
Posty: 204
Re: Garaż blaszany

data » 28.03.2024, 13:01

Ma ktoś doświadczenie w kwestii stawiania takich obiektów, poza garażami, jak ? Są na to jakieś specjalne pozwolenia? Np. kątem udostępnia ich pracownikom
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: Jaka koparka pod usługi

data » 28.03.2024, 12:54

W mojej firmie mamy na wyposażeniu kilka koparek, na każdą nie brakuje zleceń i najlepiej jakby pracowały po 12 godzin na dobę. Dwie z nich mają obecnie awarię, w jednej prawdopodobnie do
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby

data » 28.03.2024, 12:01

A ja widzę tutaj bardzo dużo osób, których pasją jest pływanie oraz łódki. Na pewno powinniście wziąć pod uwagę to, że zbliża się sezon i warto się na niego przygotować. Macie swoje
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: automatyka drzwiowa

data » 28.03.2024, 11:54

Pewnie tacy specjaliści korzystają z nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Automatyka nie byłaby bez nich możliwa. Interesujecie się jak wygląda budowa takich urządzeń, czytacie blogi o
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Budowa domu

data » 28.03.2024, 11:53

Podczas budowy Waszego domu powinniście pomyśleć o takiej kwestii, jak i na pewno odpowiednio wcześnie warto się takim tematem zainteresować. Na pewno potrzebna będzie profesjonalna firma,
Awatar użytkownika
Posty: 1236
Re: Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu 3D

data » 28.03.2024, 11:53

Fajne jest to, że wnętrze można zaaranżować samodzielnie, a jeśli będziesz mieć z tym problemy, polecam poszukać artykułów i inspiracji na ten temat. Pod adresem:
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Wentylacja

data » 28.03.2024, 11:48

Znacie jakieś firmy, które oferują ? Wentylacja to bardzo ważny system i to naprawdę w wielu różnych miejscach, także myślę, że jak najbardziej podjęcie decyzji o montażu wentylacji

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o