Automatyczne kosiarki

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Automatyczne kosiarki

Postautor: Czumak » 04. paź. 2014, 9:11

Coraz częściej słyszy się o takich urządzeniach, a ja zastanawiam się, czy ich zakup ma w ogóle sens?
Załączniki
kosiar.png
kosiar.png (31.96 KiB) Przeglądany 46366 razy

Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 02. paź. 2014, 12:08

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Piwowciagacz » 06. paź. 2014, 8:39

Wprawdzie nie jestem ekspertem, ale uważam, że automatyczna kosiarka ma taki sam sens jak odkurzacz automatyczny "szwędający się" po domu. Niby działa, ale prawie zawsze nie tak jak się chce. Odkurzacz w domu prawie zawsze poddaje się na progu! Może za kilka lat takie ustrojstwa będą niezawodne, ale teraz to są drogie zabawki, dla ludzi "których stać".

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: AdminMZ » 06. paź. 2014, 11:29

A dlaczego temat o kosiarkach znalazł się w dziale o jacuzzi???
Przenoszę :)
Do działu "Ogród i otoczenie domu i zapraszam do dyskusji :)

Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 07. paź. 2014, 12:27

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: PerToPer » 22. paź. 2014, 12:11

Ludzie, którzy takie kosiarki zakupili są zadowoleni (znam aż kilku).
Najważniejsza jest stacja dokująca (kosiarka wraca do niej po wykonaniu koszenia). Dzięki owej stacji programuje się harmonogram koszenia (najtańsze modele nie mają takiej funkcji).
A cała obsługa polega wystawieniu kosiarki wiosną i ustawieniu stacji dokującej. Potem jeszcze sprawdzenie harmonogramu i... praktycznie można zapomnieć o koszeniu.
Ważne! Jesienią kosiarkę warto/trzeba oddać kosiareczkę na przegląd (smarowanie, czyszczenie). No i możemy czekać na kolejną wiosnę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 02. paź. 2014, 19:47

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: MECHAN » 22. paź. 2014, 19:06

No i mamy następny smaczek. Super urządzenie - jasne, chyba dla snobów i tych co chcą by sąsiada i rodzinę szlag trafił. Policzmy. Takie "cacko" kosztuje ok. 5000 zł. Jak czytałem, trzeba je serwisować raz w roku, to pewnie kolejne 200 zł. Do tego prąd - takie urządzenie działa często, bo nie da sobie rady z wyższą trawą, więc przyjmijmy że przy dużym trawniku pracuje w sezonie codziennie. Pracuje "samo", więc robi nadmierne metry, kilometry niż gdybyśmy kosili samodzielnie. Prądu idzie w .... dużo. I oczywiście jak znam życie po 4-5 latach padnie. KUPA KASY
Po co mamy trawnik, działkę? Ano po to by popracować na świeżym powietrzu. Koszenie to sama przyjemność. Sam to robię i wiem co piszę. Składowanie ściętej trawy w kompostownik - to ludziska naturalny nawóz, lepszy niż kupowany w sklepie. Taki nawóz, kompost to super sprawa pod warzywka, zioła itp. A koszt kosiarki, no właśnie spalinowa ok 1500 - to już super maszyna, elektryczna na mniejsze trawniki, to ok. 300-do 500 zł. Prądu znacznie mniej. Elektroniki i innego dziadostwa mało, więc i zepsuć się prawie nie ma co. Warto dokupić też małą żyłkową wykaszarkę to koszt ok 100 zł. No i chyba najważniejsze. Żyjemy w Polsce. Sąsiada nic tak nie ucieszy jak drogie urządzenie się nam zepsuje, a już będzie przeszczęśliwy, jak "ktoś" nam takie cudo gwiźnie. No chyba że kupimy monitoring, psa i zatrudnimy firmę ochroniarską. Jedno woła o drugie, czyli kupisz jedno, to musisz kupić drugie bo pierwsze nie będzie spełniać swojej funkcji.

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: MadMax » 22. paź. 2014, 22:34

Według mnie MECHAN ma rację, ale... Tylko wówczas jeżeli każdy swój krok człowiek mierzy rachunkiem ekonomicznym (co się zwróci?, co się opłaca?). A ja pytam, kto bogatemu zabroni wydać pieniądze, jeśli go stać? Pytanie - po co? Chociażby po to, aby mieć ładny trawnik bez nakładu pracy i zatrudniania służby :)

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 20. paź. 2014, 8:09
Lokalizacja: Wrocław/Poznań

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Lusiak Marian » 23. paź. 2014, 9:15

A ja mam pytanie,czy taka kosiarka automatyczna równie automatycznie odchwaszcza i grabi skoszona trawę?

Awatar użytkownika
Posty: 209
Rejestracja: 04. paź. 2014, 23:10

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Krzysztof Rumszewski » 23. paź. 2014, 9:42

Grabi automatycznych oczywiście nie ma, ale nie są potrzebne! Z tego co piszesz widać wyraźnie, że nie masz pojęcia jak działa kosiarka automatyczna. Jej zadaniem jest codzienne (lub co kilka dni) i ścinanie co najwyżej kilku milimetrów odrostu. Nie trzeba tego grabić. To co zostało ścięte jest tak drobne, ze nadaje się doskonale do mulczowania (pokrywania powierzchni gleby materią organiczną). Ma ono swoje wady, ale więcej ma chyba zalet. A trawniki nawożone tą metodą i pielęgnowane kosiarkami automatycznymi wyglądają przeważnie imponująco. Jak kort lub murawa na stadionie!!! A to wszystko z minimalnym nakładem pracy! Jeżeli ktoś ma jeszcze autometyczne podlewanie... Zero prac!!!

Awatar użytkownika
Posty: 213
Rejestracja: 01. paź. 2014, 12:20

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Krzysztof C » 23. paź. 2014, 10:57

Niestety kosiarka na pewno nie odchwaści! Mechanicznie, ani chemicznie. Ponieważ jednak nie pozwala chwastom na rozwój (bo ciągle je przycina i nie daje się im rozwijać) to skutecznie je zwalcza. Pozostaje tylko zwalczanie mchu :). A mulczowanie jest OK. Pomijam już aspekt związany z zaopatrzeniem roślin w darmowy nawóz, ale równie ważny jest brak problemu z worami trawy (przy normalnym koszeniu jest to norma. Albo trzeba to wyrzucać, albo kompostować. I w ogóle jest z tym dużo roboty!

Awatar użytkownika
Posty: 225
Rejestracja: 14. paź. 2014, 12:22

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Czesio » 23. paź. 2014, 11:10

Kosiarka automatyczna może pracować wyłącznie w warunkach "cieplarnianych" na trawniku gładkim jak stół. A co zrobić w przypadku, gdy zamiast równiutkiego trawiastego dywanika mamy różne jego poziomy, górki i dolinki, liczne krzewy i ozdobne rośliny, architekturę ogrodową itp.? Dla mnie kosiara-komputer to wyłącznie symbol statusu majątkowego właściciela.

Awatar użytkownika
Posty: 209
Rejestracja: 04. paź. 2014, 23:10

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Krzysztof Rumszewski » 23. paź. 2014, 11:24


Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 02. paź. 2014, 19:47

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: MECHAN » 23. paź. 2014, 21:09

No tak, jak to wszystko czytam, to mam wizję (nic nie piłem i nie wciągałem - daję słowo). Widzę naszego pra, pra wnuka czyli naszego potomka, który wygląda mniej więcej tak: duża głowa z okularami, blady bez włosów z krótkiej szyi wychodzą dwa potężna dzwigary zakończone palcami (to ręce) a jeden palec (kciuk) monstrualnych rozmiarów. Ten gość siedzi na wózku i ciągle coś klepie w klawiaturę. TO MY... za lata. Wszystko będą robiły roboty, nawet za nas wypoczywały i uprawiały sport. Sprowadzimy sie do roli operatorów. Nie dajcie się - do sierpów!!!!

Awatar użytkownika
Posty: 209
Rejestracja: 04. paź. 2014, 23:10

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Krzysztof Rumszewski » 30. paź. 2014, 11:16

MECHAN pisze: Nie dajcie się - do sierpów!!!!

Jak zaczniesz wzywać "do młotów" to będę nieco zaniepokojony :)

Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 06. paź. 2014, 9:29

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Szaplerski » 13. lis. 2014, 12:07

Taka kosiarka, to fajny bajer, ale trochę drogi. Niech mi ktoś wytłumaczy, co tam kosztuje aż tak wiele? Jaki element(y) automatycznej kosiarki ma(ją) taką wysoką cenę?

Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 20. paź. 2014, 13:02

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Robert Sz » 16. lis. 2014, 21:17

Szaplerski pisze:Taka kosiarka, to fajny bajer, ale trochę drogi. Niech mi ktoś wytłumaczy, co tam kosztuje aż tak wiele? Jaki element(y) automatycznej kosiarki ma(ją) taką wysoką cenę?

Płaci się raczej za ten bajer :) Bo przecież nie za elektronikę (w komputerze jest jej więcej, a jest tańszy). Nie za ostrza do cięcia (bo zwykła kosiarka jest przecież nieporównanie tańsza! Ot, płaci się za to, że ktoś miał fajny pomysł!

Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 06. paź. 2014, 10:40

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Dezoksyrybo » 17. lis. 2014, 15:34

Za bajer i za pomysł. Bo dobry pomysł jest najważniejszy.

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 20. paź. 2014, 8:09
Lokalizacja: Wrocław/Poznań

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Lusiak Marian » 19. sty. 2015, 10:38

Dezoksyrybo pisze:Za bajer i za pomysł. Bo dobry pomysł jest najważniejszy.

Sorki, ale ten pomysł nie jest wcale taki nowy i również nie do końca rozumiem, dlaczego automatyczne kosiarki są takie drogie :(

Awatar użytkownika
Posty: 162
Rejestracja: 17. mar. 2015, 16:08

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Cupak » 05. maja. 2015, 10:11

Krzysztof Rumszewski pisze:Grabi automatycznych oczywiście nie ma, ale nie są potrzebne! Z tego co piszesz widać wyraźnie, że nie masz pojęcia jak działa kosiarka automatyczna. Jej zadaniem jest codzienne (lub co kilka dni) i ścinanie co najwyżej kilku milimetrów odrostu. Nie trzeba tego grabić. To co zostało ścięte jest tak drobne, ze nadaje się doskonale do mulczowania (pokrywania powierzchni gleby materią organiczną). Ma ono swoje wady, ale więcej ma chyba zalet. A trawniki nawożone tą metodą i pielęgnowane kosiarkami automatycznymi wyglądają przeważnie imponująco. Jak kort lub murawa na stadionie!!! A to wszystko z minimalnym nakładem pracy! Jeżeli ktoś ma jeszcze autometyczne podlewanie... Zero prac!!!

Okazuje się, że z tym mulczowaniem należy uważać:

Mulczowanie od wielu lat budzi kontrowersje - dla jednych jest cennym elementem pielęgnacji trawnika, dla innych przyczyną gnicia murawy.
Mulczowanie trawnika polega na skoszeniu trawy, rozdrobieniu jej, a następnie równomiernym rozrzuceniu na powierzchni murawy. Pozostawiona w ten sposób warstwa staje się naturalnym nawozem. Zabieg pozwala na zaoszczędzenie czasu związanego z opróżnianiem zbiornika na skoszoną trawę oraz wpływa na obniżenie kosztów – mniejsze zużycie paliwa do kosiarki oraz kosztów utylizacji skoszonej trawy. Tyle w teorii. W praktyce ta metoda pielęgnacji budzi kontrowersje i jest powodem ożywionych dyskusji.

- Mulczowanie nie wymaga też szczególnego wysiłku. Na polskim rynku obecnie wiele modeli kosiarek posiada tę funkcję. Praca tymi maszynami nie różni się szczególnie od pracy modelami nie posiadającymi opcji mulczowania – mówi Robert Łoza z John Deere Polska. – Różnica polega na tym, że ścinki nie są wrzucane do kosza tylko za pomocą specjalnie wyprofilowanych noży są dokładnie rozdrobnione i równomiernie rozrzucone na powierzchni trawnika – dodaje.

Niezgodne z naturą?
Mulczowanie choć modne na zachodzie w Polsce ma wielu przeciwników, którzy uważają że nie przynosi ono oczekiwanych rezultatów. – Nie jestem entuzjastą mulczowania trawników. Z mojego doświadczenia wynika, że mulczowanie nie wpływa korzystnie na trawnik. – mówi Łukasz Szewczyk z firmy AVANGARDENS Architektura Krajobrazu, zajmującej się profesjonalnym projektowaniem i pielęgnacją ogrodów. – Wystarczy poobserwować, jak długo rozkłada się skoszona trawa, która została zebrana i przeniesiona do kompostownika. W przypadku pozostawienia jej na trawniku proces ten przebiega w podobnym tempie. Samo rozłożenie się ścinków trwa często bardzo długo. W wilgotnych warunkach, np. po deszczu mulcz gnije, a w suchych utrudnia pobieranie wody...

cd. - http://www.obud.pl/index,art,11224,inde ... a_trawnika

Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 31. mar. 2015, 15:03

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Tyggbar » 17. maja. 2015, 14:33

te automaty są takie drogie głównie ze względu na elektronikę która tam jest napakowana, ale nadal naprawdę mało jest klientów którym to się przyda. Mi tam takie bajery nie były potrzebne, kupiłem sobie normalną elektroniczną kosiarkę trytona , w sam raz do ogródka się nadaje

Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 02. paź. 2014, 12:08

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Piwowciagacz » 26. maja. 2015, 11:19

A ile metrów masz do koszenia?

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: BDB » 26. maja. 2015, 22:22

MECHAN ma rację. Automatyczne kosiarki to chory pomysł jakiegoś elektronika, który na siłę chce trochę zarobić. Pomysł kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o trawnikach. Proszę zauważyć, że wszystkie sześć filmów, które wskazał Pan Rumszewski, są reklamami producentów lub sprzedawców. Brakuje filmu od właściciela takiej kosiarki oraz jego oceny. Chciałbym to ujrzeć.
Zwróćcie uwagę na fatalny stan trawników na tych filmach oraz to, że na wszystkich jest trawa golfowa. Jest to specjalna odmiana trawy, która kompletnie nie nadaje się do ogrodów przydomowych. Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie przeszkody, na które reagują czujniki kosiarki są wysokie. Chciałbym zobaczyć jak z noży idą iskry, gdy trafi na niskie kamienne przeszkody, które ledwie wystają z trawnika np. płytki kamienne jako chodnik ulokowane co ok. 50 cm i np. niskie kamienie przy oczku.
Jednakże, chciałbym zwrócić uwagę na coś innego, co wyklucza to urządzenie. Otóż, trawa trawnikowa która jest koszona, wymaga częstego nawożenia, podlewania oraz ... czasu na regenerację. Trawa po przystrzyżeniu wymaga kilku przynajmniej dni na wzmocnienie, gdyż każde strzyżenie, to jej wysiłek. Podobnie jak z człowiekiem - podczas ciężkiego wysiłku, musi mieć zapewniony czas na regenerację sił. Dlatego, trawy nie należy strzyc wcześniej, zanim odrosty nie osiągną 3-4 cm - w zależności od gatunku trawy oraz rodzaju nawozu i pory roku - osiąga się to po 3 do 6 dniach. Jeśli trawę będziemy kosić częściej, będzie ona chorować, blednąć bo nie zdąży wchłonąć minerałów i schnąć. Trawa koszona jesienią wymaga innych nawozów i koszenia z jeszcze mniejszą częstotliwością. Koszenie non-stop jesienią zniszczy trawę!
Zatem, koszenie non-stop jakie jest wykonywane przez samojezdną - jest czystą głupotą. Zwróćcie uwagę, że aby trawnik miał jednakową wysokość, kosiarka musi się poruszać non-stop - może za wyjątkiem nocy. Jeśli tak nie będzie, trawnik będzie w esach-floresach jeśli idzie o wygląd - czyli koszmar, bo będzie widać ślady jej przejazdów.
Pomijam koszt tego badziewia oraz wymóg, by trawnik miał duże pełne pola i wysokie przeszkody oraz trawę golfową, ale ilość prądu jaką będzie czerpać, możliwość skaleczenia dzieci jak też możliwość awarii i konieczność serwisowania - każe potraktować to jako kolejna nieprzemyślana zabawka, która w niczym nam nie pomoże, a jedynie przyspoży problemów.
Sprawa kolejna, to mulczowanie. To kolejny chory wymysł kogoś, kto ani razu nie założył sobie trawnika. Więcej pisaliśmy tutaj:
http://www.forum.obud.pl/viewtopic.php? ... nie#p29668
Pisanie o korzyściach ze ściółki i jej rozkładzie, daje dowód dyletantyzmu to piszącego. Aby trawa się rozkładała musi mieć wilgoć i dość ciepłą temperaturę. Trawa trawnikowa nie znosi nadmiaru wilgoci i gnije. Jeśli owa ściółka zacznie gnić, to trawa razem z nią. Jeśli będziemy ratować trawę i nie dopuszczać do nadmiaru wilgoci, ściółka nie będzie się rozkładać a po każdej kolejnej porcji zamiast ściółki wystąpi kożuch i ... żegnaj trawniku! A trzeba pamiętać, że utrzymanie trawnika, to spory wysiłek, ale jego założenie, to już wyczyn i tytanowa praca.
Szkoda czasu na pisanie o pomysłach irracjonalnych każdego, kto chce wyciągnąć pieniądze od naiwnych.
Niechaj ci sprzedawcy pokażą film nagrany u opiekuna trawnika w Anglii albo boiska sportowego i jego komentarz.
Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Posty: 4
Rejestracja: 29. maja. 2015, 11:26

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: matiszati » 04. cze. 2015, 10:43

Dla mnie to jest element, który musi być bardzo mocno dopasowany do realiów (teren) + precyzyjnie wyznaczony teren i czas po jakim ma ponawiać swoje działania. Jeżeli na tyle dobrze sobie z tym poradzimy to później już może być tylko lepiej. Widziałem, że robią testy u kilku sąsiadów dookoła. Firma wywiesiła swoje banery reklamowe na ich płotach i w zamian z tego co mi opowiadali robią im trawnik na glanc na odległość :D Jestem ciekaw rezultatów ale na to będziemy czekać jeszcze miesiąc - termin jaki sobie dali na perfekcyjne ustawienie tego urządzenia i dodatkowo analizę terenu. Przyznam szczerze, że jeżeli to wyjdzie to można śmiało sprawdzić takie urządzenie u siebie tylko nie wiem czy będą jeszcze takie testy robić.

Awatar użytkownika
Posty: 524
Rejestracja: 17. lut. 2015, 1:10

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: BDB » 04. cze. 2015, 12:43

Mój dziadek kiedyś mawiał: czort swoje, pop swoje. Wykazałem, że dla zdrowia trawy a zatem i wyglądu trawnika, trawa nie może być ścinania non-stop a musi mieć czas na rozrost i regenerację, bo każde ścinanie trawy, to dla niej wysiłek. Nawóz też wchłania się nie w sekundę a dniami. Pan pisze jakby tego nie czytał. O jakich testach mowa? Co tu testować? Kopać leżącego w ramach testów i obserwować czy przeżyje?
Jerzy Zembrowski
bdb.com.pl

Posty: 10
Rejestracja: 22. maja. 2015, 15:48

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: Dominik » 16. cze. 2015, 15:40

Jeżeli to jest przydomowy ogródek to nie ma sensu kupywać, cięższego sprzętu. Chyba, że ktoś lubi wozić tyłek :P

Awatar użytkownika
Posty: 85
Rejestracja: 14. paź. 2014, 14:26

Re: Automatyczne kosiarki

Postautor: bolek_i_lolek » 17. cze. 2015, 9:16

Szkoda kasy, nie jest bardziej romantycznie kosą? Ok, bez przesady, lubię dźwięk kosierki. Wtedy wiem że już piątek lub sobota, no niektórzy moi sąsiedzi robią to w niedzielę. Brak wyczucia.

Następna

Wróć do Ogród i otoczenie domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: windsurfing Hel

data » 28.03.2024, 13:15

Lubicie takie sporty wodne? Windsurfing, żagle i wiele innych? Ja bardzo. Jeśli tylko mam okazję, to korzystam z żagli i w tym roku na pewno chciałabym się zaopatrzyć w , bo wiadomo, jak
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: termowizory

data » 28.03.2024, 13:01

Myśliwym podczas polowań przydadzą się także kamery leśne zwane fotopułapkami. Jeśli chcielibyście kupić taką kamerę to jest to możliwe online poprzez stronę sklepu . Mają w ofercie
Awatar użytkownika
Posty: 204
Re: Garaż blaszany

data » 28.03.2024, 13:01

Ma ktoś doświadczenie w kwestii stawiania takich obiektów, poza garażami, jak ? Są na to jakieś specjalne pozwolenia? Np. kątem udostępnia ich pracownikom
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: Jaka koparka pod usługi

data » 28.03.2024, 12:54

W mojej firmie mamy na wyposażeniu kilka koparek, na każdą nie brakuje zleceń i najlepiej jakby pracowały po 12 godzin na dobę. Dwie z nich mają obecnie awarię, w jednej prawdopodobnie do
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Jakie macie zainteresowania i hobby

data » 28.03.2024, 12:01

A ja widzę tutaj bardzo dużo osób, których pasją jest pływanie oraz łódki. Na pewno powinniście wziąć pod uwagę to, że zbliża się sezon i warto się na niego przygotować. Macie swoje
Awatar użytkownika
Posty: 498
Re: automatyka drzwiowa

data » 28.03.2024, 11:54

Pewnie tacy specjaliści korzystają z nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Automatyka nie byłaby bez nich możliwa. Interesujecie się jak wygląda budowa takich urządzeń, czytacie blogi o
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Budowa domu

data » 28.03.2024, 11:53

Podczas budowy Waszego domu powinniście pomyśleć o takiej kwestii, jak i na pewno odpowiednio wcześnie warto się takim tematem zainteresować. Na pewno potrzebna będzie profesjonalna firma,
Awatar użytkownika
Posty: 1236
Re: Aranżacja wnętrz w nowoczesnym stylu 3D

data » 28.03.2024, 11:53

Fajne jest to, że wnętrze można zaaranżować samodzielnie, a jeśli będziesz mieć z tym problemy, polecam poszukać artykułów i inspiracji na ten temat. Pod adresem:
Awatar użytkownika
Posty: 1164
Re: Wentylacja

data » 28.03.2024, 11:48

Znacie jakieś firmy, które oferują ? Wentylacja to bardzo ważny system i to naprawdę w wielu różnych miejscach, także myślę, że jak najbardziej podjęcie decyzji o montażu wentylacji
Awatar użytkownika
Posty: 3018
Taxi Kraków

data » 28.03.2024, 10:59

Ja korzystam z sieci taksówek https://krakow.ekotaxi.pl/taxi-na-dworz ... -krakowie/ Jest to sprawdzona i rzetelna firma z charakterystyczną zieloną koniczynką na samochodach. Cechują się

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o