Północna elewacja zielenieje!

Awatar użytkownika

Re: Północna elewacja zielenieje!

Postautor: witoss » 29. kwie. 2017, 16:40

To ja wiem Armag, że dobry tynk to idealna sprawa i nie warto szajsu kupować. Ale ludzie (znam takich) nie myją elewacji przed 10 lat na przykład, a mieszkają na terenach, gdzie jest bardzo dużo zieleni. Efekt widać gołym okiem.

Postautor: stasiuk » 01. cze. 2017, 9:03

armag pisze:Dobrych tynkarzy jednak w wycenie też trzeba uwzględnić.

w ogóle o DOBRYCH fachowców jest ciężko. Ja, gdybym kiedyś na ręce im nie patrzył, to by zrobili "byle szybciej". Na chwilę spuściłem ich z oka, to komin źle zrobili, no szkoda gadać ręce opadają...

Postautor: mariodomerandzki » 19. wrz. 2017, 15:35

odnosnie elewacji to polecam kontakt i pomoc profesjonalnych fachowcow - ja mam doswidczenie z firma kosbud - robili mi tynki, elewacje, okladziny scienne - bez zarzutu, dobrzy fachowcy. moze warto sie poradzic i w tej sytuacji. ja mam od nich tynki i nic mi nie zielenieje :D.

Postautor: misse » 09. paź. 2017, 10:43

no z tymi zieleniejącymi elewacjami jest problem, zwłaszcza ze starymi. kiedyś nie dodawało się do materiałów elewacyjnych biocydów, które zapobiegają porostom. teraz sprawa wygląda inaczej, w tych lepszych markach jak np. Caparol to już jest standardem, nawet ten najbardziej klasyczny system posiada ten składnik

Poprzednia

Wróć do Chemia budowlana

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 21.10.2017, 19:58

Ja zawsze stawiam na prostotę i klasykę - ponadczasowe i tak szybko się nie znudzi. Proste bryły mebli, minimalizm i żadnych
Awatar użytkownika
Re: Budować dom, czy kupić mieszkanie w bloku?

data » 21.10.2017, 19:53

A ja cały czas spotykam się opiniami wśród znajomych którzy mieszkali w mieszkaniu i przenieśli się do domu, że koszt eksploatacji małego domu do 120mkw jest porównywalny z opłatami za
Awatar użytkownika
Re: Mozaika na ścianie w kuchni

data » 21.10.2017, 19:43

Utrzymanie mozaiki w czystości w kuchni to dramat. Im mniejsza powierzchnia kafelek i mniej gładka powierzchnia tym trudniej usunąć z tego np. zeschły tłuszcz ze smażenia, a nie wierzę w to
Awatar użytkownika
Re: Łóżko z europalet

data » 21.10.2017, 19:35

Również rozważam takie rozwiązanie, w końcu najważniejszy jest materac a dna większości ram łóżek sypialnianych są z żeberek, więc nie powinno to wpływać na komfort snu. Niepokoi mnie
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 21.10.2017, 18:35

Obecnie bardzo popularnym i mającym wzięcie rozwiązaniem jest postawienie na designerski wygląd wnętrz w domu. Jeżeli ktoś idzie z duchem czasu, to można bardzo łatwo połączyć tradycyjny
Awatar użytkownika
Re: Brama garażowa ( Warszawa)

data » 21.10.2017, 13:04

A to masz rację, właśnie też większość osób patrzy tylko na bramę, a na temat siłownika myśli w sposób „a to się tam coś potem dobierze, bo wszystko to samo”. No i to jest błąd,
Awatar użytkownika
Re: DZIAŁKA i OGRÓD - jakie narzędzia

data » 21.10.2017, 11:33

Dzień dobry! Jeśli ktoś szuka naprawdę dobrych sekatorów to proponuje firmę szwajcarską Felco lub japoński producent sekatorów i pił - ARS. Są dosyć drogie ale zapewniam, że posłuży
Awatar użytkownika
Miniaturowe oczko wodne - zrób to sam.

data » 21.10.2017, 11:22

Kochani! Chcielibyście w swoim ogrodzie miniaturowe oczko wodne? Podpowiem Wam od czego zacząć: 1. W sklepie budowlanym wybierzcie odpowiedni rozmiaru kalfas z czarnego plastiku (ja mam 70
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie Łazienek

data » 20.10.2017, 22:54

W lazience oprocz armatury i plytek - ja bym stawial na lustro, a byc moze nawet na dwa. Lustro w lazience to obowiazkowa sprawa, prawda? Ulatwia codzienne czynnosci pielegnacyjne, zarowno mezczyznom
Awatar użytkownika
Re: Zmiana w kuchni

data » 20.10.2017, 21:36

Jeżeli chodzi o to muszą być dobrej jakości, ergonomiczne i przy tym bardzo pojemne. Nie ma nic gorszego niż meble kuchenne, które nie są w stanie ukryć podstawowych akcesoriów kuchennych,

Eksperci na forum

Viessmann - sponsor Formuły E!

data » 16.10.2017, 20:15

Witam! Mam dla Was dzisiaj nieco mniej techniczne i nie do końca produktowe ogłoszenie! Otóż miło mi poinformować, że Viessmann wchodzi do 'Formuły E' jako sponsor. Począwszy od
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie

data » 03.10.2017, 18:22

Proszę za tym rozważyć, nasze polskie rozwiązanie konstrukcyjne - grzejniki podtynkowe 3THERMO. To najlepszy układ dla ogrzewania ściennego, a więc ekonomicznego ogrzewania płaszczyznowego. Z
Awatar użytkownika
Re: Kolektory słoneczne

data » 02.10.2017, 20:10

Oprócz ogrzewania wody użytkowej, kolektory słoneczne, wykorzystać można do instalacji centralnego ogrzewania. Jednakże tylko ok. 7% inwestycji w kolektory w Polsce, posiada przyłączone je do
Awatar użytkownika
Re: Wiata albo garaż

data » 22.09.2017, 12:31

Decyzja dot. wyboru między wiatą a garażem zależy od budżetu, miejsca na działce, ale przede wszystkim od indywidualnych preferencji Inwestorów. Garaż lepiej niż wiata chroni przed
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 31.08.2017, 13:45

Energię można samemu produkować i to bez spalania czegokolwiek. Proszę o konkrety, ile kosztuje ogrzewanie konwekcyjne w opomiarowanym budynku, zamiast bezpodstawnych zarzutów. Woda w systemie
Awatar użytkownika
Kostka - trawnik sposoby połączeń

data » 19.05.2017, 12:41

Dostaliśmy zapytanie na email - przykłady połączeń kostki brukowej z trawnikiem. Pytający prosi o ew. zdjęcia. Można "wklejać" w tego
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego
Awatar użytkownika
Re: HYDRO LAMBDA, STYROPIAN FUNDAMENTOWY CZY STYRODUR ?

data » 07.10.2016, 13:24

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy ... Zwycięża: HYDRO LAMBDA - Gratulacje dla producenta za nowe wprowadzone rozwiązanie ( grafit na fundament