Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Awatar użytkownika
Posty: 143
Rejestracja: 10. paź. 2014, 10:04

Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Cze_ka » 16. gru. 2014, 14:30

Rozmawiałem ostatnio i to sporo na temat odkurzaczy centralnych i... Powiem, że te rozmowy bardzo mnie zaniepokoiły!!!
Usłyszałem, że:
- OC jest drogi w utrzymaniu, gdyż przynajmniej raz w roku należy wezwać fachowców, aby wyczyścić rury!!!
(na jednej ze stron w necie przeczytałem, co dzieje się w owych rurach za klapkami... jak napisano to prawdziwe "zoo roztoczy w ścianach"
- filtry używane w OC nie są ponoć tanie!!! Na jednym z forów przeczytałem, że ludzie kupują później zwykłe odkurzacze a OC używają rzadko!!!

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 19. lis. 2014, 11:30
Lokalizacja: Żmigród

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Julik78 » 16. gru. 2014, 14:34

Człowieku! JEszcze raz wałkujesz to samo! Gość z firmy Beam tłumaczył, że w tych rurach od OC nic się nie dzieje. Dlaczego zatem znowu straszysz "czarnym ludem"? Wystarczy tylko nie wciągać wilgoci i spokój! Tak trudno uwierzyć w to, że coś może działać tak, jak należy?

Awatar użytkownika
Posty: 143
Rejestracja: 10. paź. 2014, 10:04

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Cze_ka » 16. gru. 2014, 14:38

Facet! A co mnie obchodzą peany pochwalne wygłaszane przez faceta z firmy, która odkurzaczami centralnymi handluje? JA rozmawiałem z ludźmi, którzy użytkują OC! Komu ufam bardziej? Oczywiście im, bo nie mają interesu, żeby mnie zniechęcać do OC!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno?

administrator taktyczny/moderator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 13:38

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: AdminMZ » 22. gru. 2014, 17:02

Cze_ka pisze:Facet! A co mnie obchodzą peany pochwalne wygłaszane przez faceta z firmy, która odkurzaczami centralnymi handluje? JA rozmawiałem z ludźmi, którzy użytkują OC! Komu ufam bardziej? Oczywiście im, bo nie mają interesu, żeby mnie zniechęcać do OC!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno?

Zakładanie, że ludzie mówią nieprawdę ponieważ handlują danym towarem... moim zdaniem nie można tego nazwać inaczej, jak.... "przeginaniem pałki". Moja cierpliwość dobiega kresu. To nie jest forum służące do obrażania ludzi, ale forum budowlane służące do wymiany informacji oraz doświadczeń!!!!

Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 19. lis. 2014, 11:30
Lokalizacja: Żmigród

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Julik78 » 26. gru. 2014, 19:57

Ależ adminie... czy ty przypadkowo nie przesadzasz? Takie stawianie sprawy blokuje IMHO swobodę wymiany poglądów.
A żebu nie było, że piszę nie na temat, to... JA uważam, iż OC to fajny pomysł. Byłem ostatnio w domu kolegi i chyba przez pół godziny "bawiłem" się odkurzaczem centralnym :)

Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 02. paź. 2014, 19:47

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: MECHAN » 29. gru. 2014, 14:56

Może mi ktoś napisze jakiej mocy są to urządzenia? Czy "gniazda" w pomieszczeniach są super szczelne i jak długo? Ludziska, koszty, koszty.

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: MadMax » 04. sty. 2015, 19:48

MECHAN pisze:Może mi ktoś napisze jakiej mocy są to urządzenia? Czy "gniazda" w pomieszczeniach są super szczelne i jak długo? Ludziska, koszty, koszty.

Chłopie czytaj inne wątki! Tam jest napisane, ze OC mają różną moc. To zależy od obsługiwanej powierzchni!!!

Awatar użytkownika
Posty: 215
Rejestracja: 01. paź. 2014, 9:43

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Ciechonski Jan » 06. sty. 2015, 20:43

A ja mam jeden, ale za to ważny argument za OC. Spróbujcie odkurzać zwykłym odkurzaczem schody zabiegowe! Masakra! Trzeba dźwigać! A tak człowiek spokojnie z rurką i szczotką chodzi :)

Awatar użytkownika
Posty: 440
Rejestracja: 02. paź. 2014, 11:43

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Czumak » 07. sty. 2015, 20:12

OK! OK! Ale czy ktoś mógłby odpowiedzieć konkretnie na pierwsze pytanie Cze_ka.

Awatar użytkownika
Posty: 131
Rejestracja: 10. mar. 2015, 13:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: Robot » 02. cze. 2015, 10:20

Cze_ka pisze:filtry używane w OC nie są ponoć tanie!!! Na jednym z forów przeczytałem, że ludzie kupują później zwykłe odkurzacze, a OC używają rzadko!!!

Czyli "świrowanie na ekranie". Dla ludzi z zewnątrz pokazujemy, że nas stać na OC, ale sami oszczędzamy popylając z odkurzaczykiem ręcznym :)

Awatar użytkownika
Posty: 438
Rejestracja: 25. wrz. 2014, 17:14

Re: Jeśli to prawda... to OC jest marnym rozwiązaniem!!!

Postautor: MadMax » 05. cze. 2015, 21:02

A ja wiem jedno - bardzo wielu zadowolonych i bardzo wielu niezadowolonych. Nie ma prostego opisu tego zjawiska. Po prostu oczekiwania niektórych są zbyt duże. Może stąd owo niezadowolenie. Jeśli ktoś oczekuje zbyt wiele, to później ma stresa :)

Wróć do Odkurzanie centralne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: Medycyna estetyczna zabiegi

data » 28.03.2024, 19:34

Planujesz poprawić swoją urodę przy użyciu najnowszych technologii? Klinika Medestetic oferuje innowacyjne zabiegi estetyczne, które pomogą Ci osiągnąć pożądane efekty. Sprawdź
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: impreza integracyjna

data » 28.03.2024, 18:48

Zastanawiasz się, skąd wziąć dodatkowe krzesła na organizowane przez Ciebie wydarzenie w Warszawie? Rozwiązaniem może być https://www.wypozyczalniazastawy.pl/ Ich bogata oferta wynajmu z
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: Nowoczesne meble biurowe

data » 28.03.2024, 18:45

Jeśli potrzebujesz podestów ruchomych do wynajęcia, sprawdź ofertę na stronie https://www.riwal.com/pl/wynajem/podesty-ruchome/ Wydaje mi się, że znajdziesz tam różne modele dostosowane do
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: TomGruz- przeprowadzki, remonty, budowa domu

data » 28.03.2024, 18:41

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć wysokiej jakości beton we Wrocławiu? Może https://www.godelbeton.pl/ ma to, czego potrzebujesz. Ich oferta jest bogata i zróżnicowana, co pozwala dopasować
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: Samochód nowy, czy używany?

data » 28.03.2024, 18:39

W moim odczuciu, poszukując samochodu marzeń, warto zerknąć na ofertę dealera Porsche w Łodzi. Mają szeroki wybór modeli, które mogą Cię zainteresować. Według mnie, warto odwiedzić ich
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: Fontanna do ogrodu

data » 28.03.2024, 18:39

Zastanawiasz się, jak wybrać warzywnik, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego ogrodu? Strona https://www.drewno-betonowe.pl/warzywni ... dpowiedni/ może rozwiać Twoje wątpliwości.
Awatar użytkownika
Posty: 392
Re: Podłoga wykonana z naturalnego drewna

data » 28.03.2024, 18:37

to wyjątkowy wybór, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i naturalnego piękna. Jej tradycyjny wygląd i trwałość sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy
Awatar użytkownika
Posty: 1507
Re: sklep sportowy...

data » 28.03.2024, 17:02

Polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://hulajnoga.net/pl/59-hulajnogi-elektryczne-motus , na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z hulajnogami oraz akcesoriami i częsciami do
Awatar użytkownika
Posty: 684
Re: Jakie okna wybrać?

data » 28.03.2024, 16:04

Estetyka spotyka funkcjonalność w innowacyjnych profilach okiennych od . Jeśli cenisz sobie jakość i design, zobacz, co ma do zaoferowania. Odkryj różnicę, jaką może wprowadzić technologia
Awatar użytkownika
Posty: 132
Re: Trening na siłowni

data » 28.03.2024, 15:53

Jednak żeby schudnąć, to najważniejsza jest dieta. Ćwiczenia oczywiście też pomagają, ale niestety na początek trzeba się wyrzec tych wszystkich niezdrowych

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Posty: 170
Re: Wymiana ogrzewania

data » 20.04.2023, 14:44

Czas starych systemów grzewczych, opartych na spalaniu paliw kopalnych nieubłaganie dobiega końca. Na szczęście mamy dużo lepszą alternatywę, jaką jest prąd elektryczny. Wbrew obiegowej
Re: Powietrzna pompa ciepła - czy to dobry pomysł?

data » 02.09.2022, 15:35

Czy powietrzna pompa to dobry pomysł? Dane mówią same za siebie! Zachęcam do zapoznania się z krótkim wpisem: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktua ...
Awatar użytkownika
Posty: 82
Jak czytacie książki, czyli książkowe rytuały

data » 30.09.2021, 9:25

Zapraszam do zamieszczania opisu swoich rytuałów na Najciekawsze opisy zaprezentujemy w nowej audycji na
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Posty: 60
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Posty: 33
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Posty: 524
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Posty: 15
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Posty: 22
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o