Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Awatar użytkownika

Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: MadMax » 20. sty. 2016, 10:25

Jak w temacie. A zatem montując odkurzacz centralny, lepiej zamontować więcej gniazd ssących, czy może zainwestować w dłuższy wąż (dłuższy od standardowego)?
Ostatnio zmieniony 20. sty. 2016, 10:50 przez MadMax, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Re: Lepiej zamontować więcej gwiazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: ZOFIA » 20. sty. 2016, 10:44

Drogi MadMaxie, zaintrygował mnie Twój temat. Pomyślałam "jakie gwiazdy "gość" chce montować" coś taki poświąteczny temat, i jeszcze z wężem w "kieszeni". No cóż zawiodłam się, chodzi o odkurzacz.

Awatar użytkownika

Re: Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: MadMax » 20. sty. 2016, 10:49

Szanowna ZOFIO dziękuję za zwrócenie uwagi. Ważne, że ktoś pilnuje porządku na forum :}. Ale wysilanie dowcipu dla tak błahej sprawy wydaje mi się przerostem formy nad treścią. Czy nie lepiej było napisać, że jest błąd? A ten błąd zaraz poprawię. Bo nie minęła jeszcze godzina i da się to zrobić!!!

Awatar użytkownika

Postautor: Sekator U » 21. sty. 2016, 14:22

Wracając do meritum. Długi wąż będzie się plątał i obijał meble i ściany. Nie wolno zatem przesadzać. Zwiększanie ilości gniazd, to z kolei wyższy koszt instalacji (za każde gniazdo wykonawca kasuje i to zdrowo - dlatego też tak namawia :) ) oraz niebezpieczeństwo, że zmniejszy się siła ssąca całego układu.

Awatar użytkownika

Postautor: Krzysztof Rumszewski » 22. sty. 2016, 9:44

Ani jedno ani drugie. Należy dobrze rozmieścić gniazda (optymalnie) i zastosować standardowy wąż!!!

Awatar użytkownika

Postautor: PerToPer » 02. lut. 2016, 10:16

I zadbać na przykład o to, aby gniazda nie znajdowały się chociażby za drzwiami (od strony zawiasów), bo to powoduje skrócenie zasięgu węża!!!

Awatar użytkownika

Postautor: Czumak » 05. lut. 2016, 16:06

PerToPer pisze:I zadbać na przykład o to, aby gniazda nie znajdowały się chociażby za drzwiami (od strony zawiasów), bo to powoduje skrócenie zasięgu węża!!!

Krzysztof Rumszewski pisze:Ani jedno ani drugie. Należy dobrze rozmieścić gniazda (optymalnie) i zastosować standardowy wąż!!!

Też tak uważam :)

Awatar użytkownika

Postautor: Piwowciagacz » 17. lut. 2016, 14:13

Im mniej gniazd tym lepsze ssanie :mrgreen:

Awatar użytkownika

Postautor: ilonakaminska80 » 27. mar. 2017, 14:15

zdecydowanie więcej gniazd

Awatar użytkownika

Postautor: iga200 » 10. kwie. 2017, 10:07

Montując centralny odkurzacz w naszym domu też sporo rzeczy nas zastanawiało i szukałam specjalisty, który dobrze by w tym temacie doradził. Bo nie sztuka zamontować, a za chwilę wszystko zmieniać. Trafiłam z polecenia znajomej ze Strzyżowa na sklep Instaltech24 właśnie ze Strzyżowa ulica Tunelowa 2. Dobrze mi doradziła bo nie dość, że rozwiali tutaj moje wątpliwośći to jeszcze okazało się, że na miejscu mogę kupić wszystko co będzie potrzebne :)

Postautor: angelika40 » 14. lip. 2017, 21:26

Na pewno warto rozmieścic więcej gniazd.Istotny jest również położenie na instalacji odkurzacza centralnego paneli drewnianych lub płytek i dekorów. Pomieszcenia puste z rurami sprężynują i dlatego warto użyc odpowiedniego kleju.Można go kupic w www.alekafelki.pl z dużym rabatem

Postautor: angelika40 » 17. paź. 2017, 15:53

Na pewno warto rozmieścic więcej gniazd.Istotny jest również położenie na instalacji odkurzacza centralnego paneli drewnianych lub płytek i dekorów. Płytka 10x20 najlepiej sie do tego nadaje boma mały rozmiar i jest bardzo wytrzymała.Pomieszcenia puste z rurami sprężynują i dlatego warto użyc odpowiedniego kleju.Można go kupic w www.alekafelki.pl z dużym rabatem

Wróć do Odkurzanie centralne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: karma

data » 18.07.2018, 17:52

Jeśli chodzi o karmę to polecam sklep ze strony https://www.krakvet.pl posiadają najlepsze ceny karm dla zwierząt. Aktualnie wiele promocji, super blog z ciekawostkami. Dla mnie pewna sprawdzona
Awatar użytkownika
Jakie lampy wybrać do sypialni ?

data » 18.07.2018, 15:39

Witam Was ! Mam dylemat , chcę kupic lampy do salonu oraz sypialni , jak uwazacie czt takie https://www.multilampy.pl/lampy-wiszace są Waszym zdaniem ok? Mnie strasznie się podobają , a Wy co
Awatar użytkownika
Re: zakupy

data » 18.07.2018, 15:21

Ja się nauczyłam że najlepiej jest kupować w sieci bo jest dużo taniej i mają większy wybór. Szczególnie można dostać na dużych promocjach. Na na kontigo gdzie
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 18.07.2018, 15:15

Jeśli macie w głowie juz nakreślony plan, co byście chcieli, to chyba z powodzeniem mozna sobie dać radę samemu. Mnie interesuje minimalizm, nie lubie przeładowania. Lubie jasne kolory i
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie Łazienek

data » 18.07.2018, 15:15

A co sądzicie o tym, żeby w łazience zamontować ? Wydaje mi się, że raz na jakiś czas warto w łazience stworzyć miły nastrój dzięki oświetleniu i się trochę odprężyć podczas
Awatar użytkownika
Re: lampa stojąca do salonu

data » 18.07.2018, 15:12

A nie myślałeś o tym, żeby zrobić podwieszany sufit i zamontować w nim halogeny LED sufitowe? Chodzi mi o coś takiego: . Ja mam zamontowane ledy po obwodzie koła i dzięki temu cały pokój
Awatar użytkownika
Re: Jaka fototapeta do sypialni

data » 18.07.2018, 15:12

Nie jestem przekonany do fototapet. Do sypialni wybrałbym raczej strukturę dekoracyjną. Np na ścianie za łóżkiem. Fajny efekt daje Velatura która przypomina aksamit.
Awatar użytkownika
Re: prezent dla szefowej

data » 18.07.2018, 15:07

Ja swojej szefowej na ostatnie imieniny zamówiłam bo wiem ze stosuje je często i lubi dostawać, a w sieci mają duży wybór i czeste promocje więc jest w czym wybierać i
Awatar użytkownika
Re: Farby tablicowe

data » 18.07.2018, 15:06

Ja u dziecka w pokoju pomalowałem fragment ściany farbą tablicową magnetyczną z Magnata. Oprócz rysowania kredą moze do ściany przyczepiać obrazki czy zdjęcia przy pomocy magnesów. Dzięki
Awatar użytkownika
Re: jak urozmaicić związek?

data » 18.07.2018, 14:41

Może jakieś zakupy w sklepie erotycznym? Co o czymś takim myślicie? Zobaczcie sobie np. propozycje od http://forstorapenis.eu czyli tabletki na powiększenie penisa. To na pewno zabije rutynę w

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: Czym ogrzewać, czy nie ma przyłącza gazowego - przegląd

data » 09.07.2018, 14:19

Ofiarą smogu pada rocznie ok. 40 tys. osób. W sposób kulturalny są one pogrzebane i świat o nich zapomina. Tylko nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za ich śmierć i cierpienie, a jak
Ustawa F-gaz - poradnik

data » 06.07.2018, 12:46

Witajcie! Wciąż postępujące zmiany klimatyczne narzucają konieczność wprowadzania kolejnych rozwiązań, które mają na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Co powinien wiedzieć
Awatar użytkownika
Re: Sypialnie

data » 04.06.2018, 23:03

Ściany w sypialni osób, które lubią styl industrialny, mogą być pokryte surowym tynkiem, w kolorze szarym lub grafitowym. Aby ocieplić takie pomieszczenie, na podłodze należałoby położyć
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

data » 12.04.2018, 11:14

Rozumiem, że chodzi o domek ok 100m2 tak więc cena to ok 10-12 tys zł przy założeniu, że cały w 3THERMO. W praktyce często odpada kuchnia (z uwagi na zabudowę ścian) i łazienka (lub
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego
Awatar użytkownika
Re: HYDRO LAMBDA, STYROPIAN FUNDAMENTOWY CZY STYRODUR ?

data » 07.10.2016, 13:24

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy ... Zwycięża: HYDRO LAMBDA - Gratulacje dla producenta za nowe wprowadzone rozwiązanie ( grafit na fundament