Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Awatar użytkownika

Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: MadMax » 20. sty. 2016, 10:25

Jak w temacie. A zatem montując odkurzacz centralny, lepiej zamontować więcej gniazd ssących, czy może zainwestować w dłuższy wąż (dłuższy od standardowego)?
Ostatnio zmieniony 20. sty. 2016, 10:50 przez MadMax, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Re: Lepiej zamontować więcej gwiazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: ZOFIA » 20. sty. 2016, 10:44

Drogi MadMaxie, zaintrygował mnie Twój temat. Pomyślałam "jakie gwiazdy "gość" chce montować" coś taki poświąteczny temat, i jeszcze z wężem w "kieszeni". No cóż zawiodłam się, chodzi o odkurzacz.

Awatar użytkownika

Re: Lepiej zamontować więcej gniazd, czy kupić dłuższy wąż?

Postautor: MadMax » 20. sty. 2016, 10:49

Szanowna ZOFIO dziękuję za zwrócenie uwagi. Ważne, że ktoś pilnuje porządku na forum :}. Ale wysilanie dowcipu dla tak błahej sprawy wydaje mi się przerostem formy nad treścią. Czy nie lepiej było napisać, że jest błąd? A ten błąd zaraz poprawię. Bo nie minęła jeszcze godzina i da się to zrobić!!!

Awatar użytkownika

Postautor: Sekator U » 21. sty. 2016, 14:22

Wracając do meritum. Długi wąż będzie się plątał i obijał meble i ściany. Nie wolno zatem przesadzać. Zwiększanie ilości gniazd, to z kolei wyższy koszt instalacji (za każde gniazdo wykonawca kasuje i to zdrowo - dlatego też tak namawia :) ) oraz niebezpieczeństwo, że zmniejszy się siła ssąca całego układu.

Awatar użytkownika

Postautor: Krzysztof Rumszewski » 22. sty. 2016, 9:44

Ani jedno ani drugie. Należy dobrze rozmieścić gniazda (optymalnie) i zastosować standardowy wąż!!!

Awatar użytkownika

Postautor: PerToPer » 02. lut. 2016, 10:16

I zadbać na przykład o to, aby gniazda nie znajdowały się chociażby za drzwiami (od strony zawiasów), bo to powoduje skrócenie zasięgu węża!!!

Awatar użytkownika

Postautor: Czumak » 05. lut. 2016, 16:06

PerToPer pisze:I zadbać na przykład o to, aby gniazda nie znajdowały się chociażby za drzwiami (od strony zawiasów), bo to powoduje skrócenie zasięgu węża!!!

Krzysztof Rumszewski pisze:Ani jedno ani drugie. Należy dobrze rozmieścić gniazda (optymalnie) i zastosować standardowy wąż!!!

Też tak uważam :)

Awatar użytkownika

Postautor: Piwowciagacz » 17. lut. 2016, 14:13

Im mniej gniazd tym lepsze ssanie :mrgreen:

Awatar użytkownika

Postautor: ilonakaminska80 » 27. mar. 2017, 14:15

zdecydowanie więcej gniazd

Awatar użytkownika

Postautor: iga200 » 10. kwie. 2017, 10:07

Montując centralny odkurzacz w naszym domu też sporo rzeczy nas zastanawiało i szukałam specjalisty, który dobrze by w tym temacie doradził. Bo nie sztuka zamontować, a za chwilę wszystko zmieniać. Trafiłam z polecenia znajomej ze Strzyżowa na sklep Instaltech24 właśnie ze Strzyżowa ulica Tunelowa 2. Dobrze mi doradziła bo nie dość, że rozwiali tutaj moje wątpliwośći to jeszcze okazało się, że na miejscu mogę kupić wszystko co będzie potrzebne :)

Postautor: angelika40 » 14. lip. 2017, 21:26

Na pewno warto rozmieścic więcej gniazd.Istotny jest również położenie na instalacji odkurzacza centralnego paneli drewnianych lub płytek i dekorów. Pomieszcenia puste z rurami sprężynują i dlatego warto użyc odpowiedniego kleju.Można go kupic w www.alekafelki.pl z dużym rabatem

Postautor: angelika40 » 17. paź. 2017, 15:53

Na pewno warto rozmieścic więcej gniazd.Istotny jest również położenie na instalacji odkurzacza centralnego paneli drewnianych lub płytek i dekorów. Płytka 10x20 najlepiej sie do tego nadaje boma mały rozmiar i jest bardzo wytrzymała.Pomieszcenia puste z rurami sprężynują i dlatego warto użyc odpowiedniego kleju.Można go kupic w www.alekafelki.pl z dużym rabatem

Wróć do Odkurzanie centralne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Konkurs - CIEPŁO DOMOWEGO OGNISKA

data » 15.12.2017, 14:14

Niżej znajduje się zapowiedź konkursu: ! Zgłoszenia przyjmujemy do końca roku! Fotografie należy wysyłać na adres mailowy: . Można również po prostu do nas napisać na
Awatar użytkownika
Re: Narzędzia Pneumatyczne - Jaremat

data » 15.12.2017, 14:13

Polecam . Znajdziecie tam zarówno wszelakiego rodzaju narzędzia, jak i śruby. Zawsze tam robiliśmy zakupy, nigdy nie miałem z nimi problemu, potrafią zadbać znakomicie o swoich klientów.
Awatar użytkownika
Re: Jakie dekoracje do sypialni

data » 15.12.2017, 12:35

Ostatnio popularne są wnętrza w stylu loft. Myślę, że warto urządzić sypialni w tym stylu - takie wnętrza wyglądają bardzo estetycznie, są też bardzo przestronne. Na
Awatar użytkownika
Re: Jaki prezent na parapetówkę

data » 15.12.2017, 11:12

Najlepiej kupić coś do domu. Może wiec postawicie na jakiś drobiazg dekoracyjny albo jak chcecie kupić coś porządnego to polecam wam bardzo wysokiej jakości. Zobaczcie sobie co proponują w
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie Łazienek

data » 15.12.2017, 8:34

w FORTE znalazlem fajne praktyczne szafki, wąskie i wysokie, do malej ciasnej lazienki w sam raz http://www.forte.com.pl/szafki-lazienkowe
Awatar użytkownika
Re: Meble kuchenne - gotowe, czy na wymiar?

data » 15.12.2017, 8:33

jak dla mnie moga byc gotowe bo mam akurat duzo miejsca w domu wiec nie musza byc na wymiar i pasowac idealnie, a gotowe sa 4 razy tansze http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/kuchnie.html
Awatar użytkownika
Re: Początek budowy

data » 15.12.2017, 0:26

A my stwierdziliśmy, że kupimy gotowy dom. Kupno działki, koszta budowy to praktycznie ta same pieniądze, a czasem i dużo większe, a zachodu z tym masa. Teraz przeglądamy . Dzielnica spoko,
Awatar użytkownika
Re: Zabezpieczenia przeciwpożarowe w firmie

data » 14.12.2017, 20:55

To prawda, że policja może za to dać mandat. Lepiej gaśnice mieć w porządku. W przypadku mandatu warto zajrzeć na stronę . Można dowiedzieć się ważnych informacji, które przydadzą się
Awatar użytkownika
Jak wybrać okna dachowe?

data » 14.12.2017, 20:52

Planuję wymianę okien dachowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takich okien? Możecie polecić jakąś firmę, która oferuje dobre
Awatar użytkownika
Re: Drukarka dla firmy , porady

data » 14.12.2017, 17:45

Epson, Brother i HP to najlepsze

Eksperci na forum

Re: Ogrzewanie gazowe

data » 12.12.2017, 20:35

Popularny to nie oznacza wygodny, ani ekologiczny. Proponując taki rodzaj ogrzewania jak węgiel, trzeba informować, że nie jest to inwestycja na przyszłość - mówię to dlatego, że w wielu
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie biura

data » 05.12.2017, 11:26

Polecam industrialne biurko, którego podstawą są metalowe elementy. Na ścianie obok, wisieć może promiennik podczerwieni Tatou, który również nawiązuje do przemysłowej stylistyki, a
Awatar użytkownika
Re: Kwiaty w moim ogrodzie

data » 03.11.2017, 8:16

Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu roślin przed nadchodzącymi mrozami. Czy już zaczęliście przygotowywać swój ogród do nadchodzącej zimy? W jaki sposób dbacie, aby pięknym
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie

data » 03.10.2017, 18:22

Proszę za tym rozważyć, nasze polskie rozwiązanie konstrukcyjne - grzejniki podtynkowe 3THERMO. To najlepszy układ dla ogrzewania ściennego, a więc ekonomicznego ogrzewania płaszczyznowego. Z
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 31.08.2017, 13:45

Energię można samemu produkować i to bez spalania czegokolwiek. Proszę o konkrety, ile kosztuje ogrzewanie konwekcyjne w opomiarowanym budynku, zamiast bezpodstawnych zarzutów. Woda w systemie
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego
Awatar użytkownika
Re: HYDRO LAMBDA, STYROPIAN FUNDAMENTOWY CZY STYRODUR ?

data » 07.10.2016, 13:24

Serdecznie dziękujemy za Państwa głosy ... Zwycięża: HYDRO LAMBDA - Gratulacje dla producenta za nowe wprowadzone rozwiązanie ( grafit na fundament