Ogniwa fotowoltaiczne na dachu - warto?

Awatar użytkownika

Re: Ogniwa fotowoltaiczne na dachu - warto?

Postautor: Robin » 01. paź. 2018, 12:01

Dotacje na OZE można uzyskać do 85% https://ellipsisenergy.pl/2018-07-02.html . Na pewno jest to opłacalne dla firm, które tym sposobem mogą nie tylko obniżyć koszty ogrzewania i prądu, ale także taka inwestycja pozwala (w niektórych przypadkach) uzyskać biały certyfikat, z którego są dodatkowe korzyści. Osoby prywatne mogą wziąć udział w programie czyste powietrze.

Postautor: Piotr2K » 10. paź. 2018, 8:50

Fotowoltaika na dachu to bardzo dobre rozwiązanie. Może jest to duży wydatek, ale po czasie się zwraca. W dodatku możliwości montażu jest więcej. Można umieścić je także na ścianie bądź gruncie, w zależności od warunków. Ważne to znaleźć zaufaną firmę, która pomoże w ustaleniu odpowiedniego miejsca na instalację fotowoltaiczną. Jeżeli jest ktoś z Poznania to polecam http://mbmsolar.pl/ .

Postautor: cichy76 » 15. lis. 2018, 13:19

Zgadzam się z opiniami powyżej! Jak ktoś ma możliwość to warto skorzystać z dotacji, zawsze coś się zaoszczędzi :)) Ja mam swoją instalacje zamontowaną przez http://pvprojekt.com/ . Już ponad rok płacę ponad połowę mniej za rachunki! Jest dowód? Jest!

Postautor: Cypis191 » 25. lut. 2019, 12:43

Kamilxxx pisze:Oczywiście, że warto przecież to darmowa energia. Polecam Ci zamówić solaryTUTAJ . Pamiętaj o tym, że możesz uzyskać w niektórych miejscowościach aż 80% dofinansowania na zakup solarów z UE. Warto z tego korzystać.

z tego co się od nich dowiedziałem, to nie mają dofinansowań tylko pomagają uzyskać zwrot z podatku ;) ale mimo wszystko uważam, że i tak bardzo się to opłaca

Postautor: michal85 » 05. kwie. 2019, 14:49

O tak, polecam każdemu! U mnie zajęła się tym firma http://pvprojekt.com/ i wszystko działa bezawaryjnie

Postautor: Flugusz » 09. kwie. 2019, 11:39

Moim zdaniem to świetne rozwiązanie, a jak macie wątpliwości to zawsze można zrobić sobie wycenę u nich - https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika Taki kalkulacje są za darmo a zorientujecie się w temacie.

Postautor: cichy76 » 24. kwie. 2019, 15:23

mam panele i potwierdzam. To dobry pomysł. A im więcej mówią o podwyżkach prądu, tym bardziej się cieszę że się zdecydowałem.. u mnie montowała firma PV Projekt i oni eteż dobierali moc itd. sam bym się raczej nie połapał

Postautor: Grom32 » 14. maja. 2019, 22:37

Oczywiście że wato inwestować w takie rozwiązania bo to przyszłość. Prąd drożeje cały czas jak zresztą i pozostałe nośniki energii. Warto więc zainteresować się opcją pompa ciepła plus fotowoltaika pomimo że trzeba trochę włożyć ale zasada jest żeby coś wyciągnąć trzeba trochę włożyć. Na pewno szybko się zwróci taka inwestycja a pomogą w niej fachowcy z https://house-solutions.pl/

Poprzednia

Wróć do Dachy (pokrycia, więźba, odwodnienie, okna połaciowe, kolektory słoneczne)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Ogrodzenie do ogrodu

data » 23.05.2019, 14:38

A co powiecie na ogrodzenia i mury samonośne Gardeo - Rotterdam, Amsterdam, Oslo, Słupek L ? Mnie osobiście one najbardziej przypadły do gustu i jeśli się zdecyduje to wyłącznie na któreś z
Awatar użytkownika
Re: Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

data » 23.05.2019, 14:11

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej powinna być bardzo dobrze zaplanowana i dobrze wykonana. Prace wykończeniowe w takiej łazience najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Wykończeniem
Awatar użytkownika
Re: Mini koparka

data » 23.05.2019, 14:00

Może jakiś kredyt preferencyjny? ja jako rolnik zastanawiam się nad zakupem sprzętu rolnego i z się dowiedziałem, że mogę się starać o kredyt na ten cel dla rolników, na lepszych
Awatar użytkownika
Re: Dachówka czy blachodachówka?

data » 23.05.2019, 13:34

Wszystko zależy od konstrukcji dachu i od tego ile pieniędzy chce się przeznaczyć na wykonanie pokrycia dachowego. Nie ma co ukrywać, że dach z dachówki jest dużo droższy. Dobrym
Awatar użytkownika
Re: Projektant wnętrz

data » 23.05.2019, 13:05

Myślę, że pomoc profesjonalnego architekta wnętrz jest bezcenna. Z doświadczenia wiem, że samodzielnie aranżowane wnętrza nie zawsze dobrze wyglądają. Teraz na rynku jest sporo dobrych biur
Awatar użytkownika
Re: Zabudowa na taras

data » 23.05.2019, 13:00

U mnie na tarasie jest kostka imitująca drewno na taras - Kanada Pozbruk, do tego stoją donice betonowe hiszpańskie pełne kwiatów i pergola z glicynią, uważam że to mi w zupełności
Awatar użytkownika
Re: tłumaczenia prawne

data » 23.05.2019, 11:13

Zdaje mi się, że przy takich tłumaczeniach specjalistycznych potrzebny jest przede wszystkim tłumacz
Awatar użytkownika
Re: Wyposażenie biura

data » 23.05.2019, 11:13

Niuro powinno być przede wszystkim wyposażone praktycznie, w zależności od tego czym się zajmuje firma, jakie ma zapotrzebowania, a także jaki jest w ogóle rozkład biura i jego
Awatar użytkownika
Re: tłumaczenia ekonomiczne

data » 23.05.2019, 11:12

No coż, jeżeli takie tłumaczenie jest potrzebne, to znalezienie odpowiedniego biura tłumaczeń nie powinno być trudne, ponieważ jest ich
Awatar użytkownika
Re: Opinie o pożyczkach

data » 23.05.2019, 11:11

Ja bym mimo wszystko z pożyczkami uważała, nie jest to dla mnie najbezpieczniejsza forma

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: ogrzewanie podłogowe, wodne czy elektryczne?

data » 03.05.2019, 23:43

Niestety, jest to produkt przeznaczony tylko do klasycznych ogrzewań podłogowych (akumulacyjnych). Nowoczesne systemy ogrzewań podłogowych za pomocą folii grzewczych wymagają 6 mm styropianu
Awatar użytkownika
Re: Meble do salonu

data » 02.05.2019, 23:18

Do nowoczesnego, minimalistycznego salonu, proponuję meble na wysoki połysk - w kolorze kremowym i ciemno-brązowym. Ten zestaw kolorystyczny jest nieco cieplejszy niż czarno-biały. Warto
Serwis urządzeń grzewczych Viessmann - pakiety

data » 30.04.2019, 13:11

Witam! Zapraszam do skorzystania z Programu Pakietów Serwisowych firmy Viessmann, który obejmuje, w zależności od wybranego wariantu, następujące usługi: -przegląd eksploatacyjny -koszt
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

data » 12.04.2018, 11:14

Rozumiem, że chodzi o domek ok 100m2 tak więc cena to ok 10-12 tys zł przy założeniu, że cały w 3THERMO. W praktyce często odpada kuchnia (z uwagi na zabudowę ścian) i łazienka (lub
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić