domy z bali i z drewna

domy z bali i z drewna

Postautor: Flugusz » 20. lut. 2018, 16:57

Hej! Jaki materiał na budowę domu jest Waszym zdaniem najlepszy? Teraz coraz modniejsze są domy z bali i z drewna . Czy ktoś z Was zdecydował się na ten typ budowli? Bo mi marzyłby się właśnie taki drewniany dom....

Awatar użytkownika

Re: domy z bali i z drewna

Postautor: Extradom » 19. mar. 2018, 16:31

Dom drewniany to dobry wybór. Tego typu konstrukcje buduje się szybciej niż murowane, natomiast ich lekkość zmniejsza koszty fundamentów i umożliwia budowę nawet w niezbyt sprzyjających warunkach gruntowych. Do produkcji domów drewnianych zwykle używa się dobrych dla środowiska materiałów (typu wełna mineralna lub wiór osikowy). Zapewnia to bardzo zdrowy mikroklimat. Przy tworzeniu materiałów dla takiego domu oraz przy jego budowie nie produkuje się też zanieczyszczeń, a produkcja drewnianych bali zużywa o ponad połowę mniej energii niż produkcja cegieł czy cementu. Domy drewniane są więc bardzo ekologiczne i energooszczędne. Więcej o energooszczędności domów drewnianych przeczytasz tutaj: https://www.extradom.pl/porada-0D5b000005H4mttCAB .

Postautor: Kryzys » 31. mar. 2018, 10:34

Jak juz mamy ekologiczny dom z drewna to powinniśmy rozejrzeć sie za ekologicznym ogrzewaniem. Takie ogrzewanie daje nam piec na pellet http://windhager.pl/ który jest bardzo wydajny i nie ma z nim problemów jeśli idzie o obsługę. Jego wydajność sprawia, że może być idealną alternatywą dla pieców węglowych.

Postautor: szarak » 04. kwie. 2018, 12:07

Domy z drewniane z bala są przepiękne i co najważniejsze ekologiczne. Sama chcę w takim zamieszkać. Spodobały mi się one podczas wakacji na Mazurach gdzie buduje je lokalna firma Natur Eko Dom. Byłam już nawet oglądać ich dom pokazowy, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Firma ta jako jedna z nielicznych w Polsce jako pokrycie dachowe wykonuje dachy kryte strzechą. Mam nadzieję, że moje marzenia o takim domu niebawem się ziszczą.

Postautor: msobczak » 05. kwie. 2018, 14:21

Taki dom z bali to super sprawa - pod warunkiem, że jest on dobrze zaimpregnowany, no i wykonany z wysokiej jakości materiału. Dlatego najlepiej wybierać firmy, które są sprawdzone. Moja przyjaciółka ma taki dom, wykonywała go firma Wikpol: http://www.domyzbali.lublin.pl/ . Dom świetnie się prezentuje, jest bardzo przytulny, no i pięknie wygląda.

Postautor: budka33 » 10. maja. 2018, 21:11

O cudowny klimatyczny dom się szykuje. Powiedzcie mi czy takie rolety http://anexokna.pl/rolety/ również zostaną u was zamontowane? Zastanawiam się nad ochroną swojego dobytku. Mieszkam pod lasem, tak jak ty mam dom drewniany i chciałabym w jakiś sposób się zabezpieczyć.

Wróć do Dachy (pokrycia, więźba, odwodnienie, okna połaciowe, kolektory słoneczne)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Mieszkanie w Warszawie do kupienia - gdzie ?

data » 19.08.2018, 12:25

Ja teraz planuję kupić pod wynajem na osiedlu Dźwigowa Park (Włochy). Bardzo fajna inwestycja za rozsądne pieniądze, w dobrej cichej okolicy. W sam raz właśnie, aby mieć dobre mieszkanie i
Awatar użytkownika
Re: hala magazynowa

data » 19.08.2018, 11:40

Budowę hali magazynowej wykona Ci firma http://mix.waw.pl/budowa-hal-magazynowych.html . Jeśli zależy Ci na szybkim czasie realizacji zlecenia i rozsądnych cenach, skontaktuj się z nimi. Budowa
Awatar użytkownika
konferencja w warszawie

data » 19.08.2018, 10:23

Organizacja konferencji to poważna sprawa i właśnie teraz takie zadanie spoczywa na moich barkach. Szukając odpowiedniego lokalu, trafiłam na Restaurację Akademia w Warszawie. Osoby, które
Awatar użytkownika
Re: prezent dla zony

data » 18.08.2018, 17:53

Niech to będzie książka, na przykład "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" Nie patrzcie na absurdalność tego tytułu. Ksiązka faktycznie nawiązuje i do
Awatar użytkownika
Re: Jaka firma cateringowa Warszawa

data » 18.08.2018, 17:17

Niestety restauracji tej restauracji.... Ale gdybyś kiedyś organizował spotkanie, chciałabyś zorganizować jakąś fajną okoliczność w Warszawie, to zdecydowanie polecam restauracje Bubbles.
Awatar użytkownika
Re: Hala magazynowa-wyposażenie

data » 18.08.2018, 11:23

Bramy przemysłowe, regały, szafki i podstawowe meble metalowe na pewno będą podstawowym wyposażeniem dla magazynów i hal produkcyjnych Zaopatrzycie się tam we wszystko co jest niezbedne
Awatar użytkownika
Re: Czym kierować się przy wyborze drzwi do mieszkania?

data » 18.08.2018, 11:14

Witam, potrzebuje rad od doświadczonych osób. Chcę zamontować u siebie drzwi drewniane. Nie ukrywam, że chciałbym zamówić u tego producenta bo mają spory wybór
Awatar użytkownika
Re: Ulubiona marka kosmetyczna

data » 18.08.2018, 9:29

Właśnie zastanawiam się nad kupieniem dobrego kosmetyku do pielęgnacji twarzy. Mam bardzo suchą i odwonioną cerę. Widziałam co prawda fajną ofertę w internetowym sklepie Calluna Medica, ale
Awatar użytkownika
Re: Jaki samochód do budowlanki?

data » 17.08.2018, 22:50

Pick upy sie dobrze spisują w terenie, a wiadomo że czasem trzeba dojechać na budowe po niezłych dziurach i wertepach. Nowy musso jest całkiem zgrabny, jakbym teraz brał coś na firme to chyba
Awatar użytkownika
Re: Detektyw

data » 17.08.2018, 21:46

Też tak myślę Gdy już nie ma innej opcji to warto zdecydować się na pomoc sprawdzonego detektywa, albo i najlepiej biur detektywistycznego Zainteresujcie się także firmą

Eksperci na forum

Awatar użytkownika
Re: ogrzewanie podłogowe, wodne czy elektryczne?

data » 10.08.2018, 10:15

Warto najpierw zapytać tych co taki zbiornik mają, ile płacą za gaz. Jest to jedna z najdroższych opcji
Awatar użytkownika
Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 07.08.2018, 1:10

Ponad dwa lata temu zapowiadałem wydanie specjalnej książki-poradnika. Informuję, że jest już do nabycia. SEKRETY TWORZENIA MUROWANYCH DOMÓW BEZ BŁĘDÓW. Format A4, stron 500. Jest to
Re: Jak otrzymać dotację na nowe urządzenie grzewcze?

data » 27.07.2018, 15:21

A z jakiego województwa jesteś? Przeglądałeś może ofertę swojego
Awatar użytkownika
Re: Sypialnie

data » 04.06.2018, 23:03

Ściany w sypialni osób, które lubią styl industrialny, mogą być pokryte surowym tynkiem, w kolorze szarym lub grafitowym. Aby ocieplić takie pomieszczenie, na podłodze należałoby położyć
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Re: Grzejniki podtynkowe 3THERMO

data » 12.04.2018, 11:14

Rozumiem, że chodzi o domek ok 100m2 tak więc cena to ok 10-12 tys zł przy założeniu, że cały w 3THERMO. W praktyce często odpada kuchnia (z uwagi na zabudowę ścian) i łazienka (lub
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić
Awatar użytkownika
Re: Producent chemii budowlanej - Szczecin

data » 25.04.2017, 16:12

To jest Pana
Awatar użytkownika
Re: Jaki tynk wybrać na elewację?

data » 24.10.2016, 0:05

Dlatego, że spoiwo silikonowe, które nie jest wcale żywicą, ani nie jest jedynym spoiwem, lecz kospoiwem towarzyszącym, wpływa znacząco na reologiczne właściwości układu, czyli jego