Co warto wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?

Awatar użytkownika

Co warto wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?

Postautor: Konsultant Viessmann » 01. sie. 2019, 13:32

Witajcie!
Dzisiaj o kotłach kondensacyjnych!
Co kryje się za określeniem „kondensacyjny”?

Podczas swej pracy kotły kondensacyjne wykorzystują technikę kondensacji. Umożliwia ona schładzanie spalin przed ich odprowadzeniem do komina do tego stopnia, aby doszło do skroplenia zawartej w nich pary wodnej. Uwolnione w tym procesie ciepło zostaje wprowadzone do systemu grzewczego.
- Dlaczego są przyjazne środowisku?
- Dlaczego są całkowicie bezpieczne w eksploatacji?
- Kotły kondensacyjne z myślą o przyszłości - co to znaczy?
- Dlaczego są wygodne w eksploatacji?

Zapraszam po materiał ekspercki tu: https://www.viessmann.pl/pl/blog/Co-warto-wiedziec-o-kotlach-kondensacyjnych.html
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Wróć do Kotły, instalacje grzewcze, systemy kominowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Altanki

data » 03.07.2020, 13:09

Uważam, że postawienie altany to bardzo dobra opcja i warto o niej pomyśleć poważnie. Jestem ciekawa, jak Wam się podoba taka altana ogrodowa w tropikalnym stylu TROPIC:
Awatar użytkownika
Re: Dzwi wewnętrzne

data » 03.07.2020, 13:00

Do drzwi trzeba mieć odpowiednie zamki i akcesoria. Najlepiej za takimi rzeczami popatrzeć tutaj https://rawos.pl/ bo widziałam że tam jest wiele takich
Awatar użytkownika
Re: Wypożyczalnia aut

data » 03.07.2020, 12:46

Super jest wypożyczalnia aut luksusowych w trójmieście. Korzystam z ich usług, jak tylko zachodzi taka potrzeba, samochody oferują przepiękne. Nawet do ślubu swojego jechałem ich
Awatar użytkownika
Re: wasze ulubione kosmetyki

data » 03.07.2020, 11:51

Ja mam sentyment do Ziaji. Wiem, ze jest wiele teorii które mówią o ich złym składzie, ale ja na studiach nałogowo ich używałam więc dobrze mi się
Awatar użytkownika
Re: Ciąża a witaminy

data » 03.07.2020, 11:50

Kwestie doboru witamin w ciąży należy konsultować z lekarzem prowadzącym. Nigdy nie wolno samej dobierać sobie leków ani
Awatar użytkownika
Re: Zdrowiej = szczuplej

data » 03.07.2020, 11:50

No w zasadzie jedno z drugim się wiąże, bo jak się odchudzasz to raczej nie sięgasz po rzeczy niezdrowe i
Awatar użytkownika
Re: Inwestycja w magazyn

data » 03.07.2020, 11:40

Magazyn to równie poważna inwestycja, co budowa domu. Potrzeba tu niezwykłej staranności i dokładności na każdym etapie. Na początek trzeba przebrnąć przez szereg żmudnych formalności, o
Awatar użytkownika
Re: Zdrowiej = szczuplej

data » 03.07.2020, 9:55

Warto zrzucić zbędne kilogramy, wtedy nasze zdrowie będzie dużo lepsze. Pomóc w tym może regularna aktywność fizyczna, dieta oraz suplementacja , która zwiększy efekty diety i
Re: Idzie lato - czas na klimatyzator Vitoclima 200-S

data » 03.07.2020, 9:07

Super, ale rolety niestety same nie schłodzą powietrza, tylko ograniczają dostęp do światła. Nie zadbają też precyzyjnie o parametry powietrza
Awatar użytkownika
Re: Telewizor czy projektor

data » 03.07.2020, 8:59

Pomysł z projektorem nie jest taki zły, ale jakoś nie umiałabym się przestawić z klasycznego telewizora, który jest już jakby podstawą w codziennym życiu, na projektor. Ale rozważę tę

Eksperci na forum

Re: Idzie lato - czas na klimatyzator Vitoclima 200-S

data » 03.07.2020, 9:07

Super, ale rolety niestety same nie schłodzą powietrza, tylko ograniczają dostęp do światła. Nie zadbają też precyzyjnie o parametry powietrza
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 24.03.2020, 11:42

Ciekawe skąd producent wziął informację, że zużycie energii, to 2 zł/m² miesięcznie? Większej ściemy nie słyszałem! System grzewczy zużywa tyle energii, ile budynek traci. Jeżeli jest
Co należy przygotować przed ociepleniem poddasza pianą PUR?

data » 23.03.2020, 15:13

Zanim przejdziemy do ocieplania budynku, konieczne jest staranne przygotowanie podłoża, czyli tej warstwy, na którą zostanie nałożona izolacja termiczna. Istnieje cała lista zadań i testów,
Awatar użytkownika
Re: Aranżacja łazienki

data » 29.12.2019, 17:38

Proponuję minimalistyczną łazienkę, w której półki będą utworzone z karton-gipsu. Blat/półka na umywalkę może być w formie dwóch drewnianych płyt. Całość uzupełni podłużne
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu