Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką

Awatar użytkownika

Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką

Postautor: Konsultant Viessmann » 11. wrz. 2018, 16:17

Witajcie,

Na naszym blogu firmowy opisujemy przykład domu, który ogrzewa pompa ciepła Vitocal 333-G. Na domu zainstalowano także instalację fotowoltaiczną z panelami fotowoltaicznymi Vitovolt, która dostarcza prąd także dla pompy ciepła.
Instalacja grzewcza sterowana jest za pomocą aplikacji ViCare.
W domu pracuje także centrala wentylacyjna z rekuperacją.

Miesięczny koszt energii wynosi około 100 zł i zawiera koszty ogrzewania domu, wody użytkowej, energię do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, w tym pompy ciepła, ogrzewania podjazdu i oświetlenia ogrodu oraz wentylację.

O inwestycji, na którą zdecydował się Pan Krzysztof, który z zawodu jest instalatorem można poczytać na naszym blogu: https://www.viessmann.pl/pl/blog/Ogrzewanie-pompa-ciepla-w-duecie-z-fotowoltaika-niskie-koszty-energii.html

Awatar użytkownika

Re: Ogrzewanie pompą ciepła w duecie z fotowoltaiką

Postautor: Hamster » 27. mar. 2019, 14:46

Pompa ciepła to świetne rozwiązanie. Sam mam u siebie powietrzną pompę ciepła, a całość od firmy Fonko i jestem bardzo zadowolony z tego, jak urządzenie to sprawnie ogrzewa mój dom.

Awatar użytkownika

Postautor: Konsultant Viessmann » 27. mar. 2019, 16:50

Hamster pisze:Pompa ciepła to świetne rozwiązanie. Sam mam u siebie powietrzną pompę ciepła i jestem bardzo zadowolony z tego, jak urządzenie to sprawnie ogrzewa mój dom.

Witam, a jak długo ogrzewasz już dom pompą ciepła? To była inwestycja z dofinansowania, czy ze środków własnych?

Postautor: Paturatu » 24. kwie. 2019, 21:18

Mnie też zaciekawiło to rozwiązanie ogrzewania czyli pompa ciepła i zasięgnęłam opinii w temacie tutaj https://house-solutions.pl/ Także rozważam opcję pompa ciepła plus fotowoltaika pomimo że trzeba trochę włożyć ale zasada jest żeby coś wyciągnąć trzeba trochę włożyć. Na pewno szybko się zwróci przy drożejących nośnikach energii.

Postautor: Viscoz » 10. maja. 2019, 1:34

Panele słoczne dziajałą teraz równieeż mobilnie i można je przenosić z jednego miejsca w drugie. Dla przykładu działają tak niewielkie i bardzo lekkie panele https://allegro.pl/oferta/elastyczny-pa ... 7956729810

Postautor: Gretta » 11. cze. 2019, 20:38

W takim połączeniu macie wgl jakieś koszty? Według mnie powinno to samo na siebie pracować :D Super sprawa. Ja postawiłam na ogrzewanie podłogowe, mam też kominek, który co jakiś czas odpalam, wiadomo że głównie w zimę. Jest to też z pewnością fajny dodatek w salonie. Postawiłam na bardzo elegancki wkład kominkowy od https://manufaktura-kominkow.pl Świetnie wpisał sie w styl mojego salonu.

Awatar użytkownika

Postautor: Konsultant Viessmann » 14. cze. 2019, 14:57

Gretta pisze:W takim połączeniu macie wgl jakieś koszty? Według mnie powinno to samo na siebie pracować :D Super sprawa.

No słuszna uwaga! Taki system gwarantuje nam dom w zasadzie bez rachunków, a do tego wygodnie, bezobsługowo, bez konieczności opieki nad kotłem, załadunku i składu opału..... Same plusy - dla domu i dla otoczenia :)

Wróć do Kotły, instalacje grzewcze, systemy kominowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Najnowszwe wypowiedzi

Awatar użytkownika
Re: Projekt domu z myślą o przyszłości

data » 22.08.2019, 15:53

A czy jest tu ktoś kto zdecydował się na budwę domu z bali pod klucz? Mamy projekt wstępny od i wygląda to wszystko fajnie. Ale pytanie, jak się mieszka i jak z konserwacja? Czy decydować
Awatar użytkownika
Re: Drzwi, drzwi! Ale jakie?

data » 22.08.2019, 15:23

Pytanie, czy mają to być drzwi wewnątrzkatkowe, czy zewnętrzne, bo ma to znaczenie. Jeśli chodzi o te do wewnątrz klatki schodowej, to warto wybrać pełne i akustyczne. Z tego, co kojarzę to
Awatar użytkownika
Re: Nowa kuchnia

data » 22.08.2019, 13:40

A co myślicie na temat fototapety w kuchni? Warto? Szczerze to waham się pomiędzy fototapetą a mozaiką z płytek. Na jest spory wybór płytek do kuchni, z których można wykonać ciekawy
Jak zaprojektować dom energooszczędny?

data » 22.08.2019, 13:13

Witajcie! Dzisiaj bardziej opisowo i inspirująco Kluczowym założeniem budownictwa energooszczędnego jest zminimalizowanie zapotrzebowania na energię budynków. Zwłaszcza energię cieplną,

data » 22.08.2019, 13:12

Witajcie! Dzisiaj bardziej opisowo i inspirująco Kluczowym założeniem budownictwa energooszczędnego jest zminimalizowanie zapotrzebowania na energię budynków. Zwłaszcza energię cieplną,
Awatar użytkownika
Re: Pufy sako

data » 22.08.2019, 13:10

Ja zdecydowałem się na nowoczesne i praktyczne pufy otwierane. To doskonałe rozwiązanie dla małego wnętrza, gdy komoda i szafki nie są w stanie wszystkiego pomieścić:) Zamawiałem je ze
Awatar użytkownika
Re: Księgowość online

data » 22.08.2019, 9:48

Ja dopiero zaczynam swoją działalność i na pewno w niektórych sprawach będę korzystać z pomocy innych. Nie znam się na wszystkim a wolę robić na o czym mam pojęcie. Dlatego
Awatar użytkownika
Re: Altanka

data » 22.08.2019, 8:22

Do drewnianej altanki bardzo dobrze pasują również drewniane stoliki i krzesła. Polecam rozejrzeć się za czymś interesującym pod adresem . Niektóre stoły spokojnie nadadzą się do takiej
Awatar użytkownika
Re: Rolnictwo

data » 21.08.2019, 22:28

Jeśli ma ktoś do tego głowę, to owszem może być bardzo dochodowy biznes. Podstawą jednak jest ogarnięcie finansów rolniczych i tutaj polecę ten poradnik http://rolfin.pl/ , ponieważ
Awatar użytkownika
materac

data » 21.08.2019, 21:09

Na jakim typie materaca śpi się Wam najwygodniej? Jakie

Eksperci na forum

data » 22.08.2019, 13:13

Awatar użytkownika
Re: Aranżacja wnętrza

data » 07.08.2019, 14:11

Do wnętrza o nieco surowym charakterze proponuję klasyczny stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami. Do tego metalowe krzesła, których siedzisko i oparcie ma formę siatki. Całość
Awatar użytkownika
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty

data » 03.07.2019, 16:36

Mówiąc o „stratach” w układzie grzewczym powinniśmy odnosić się do ogrzewanego budynku a nie samych urządzeń grzewczych. Celowo pomijam teraz temat źródeł ciepła i ich sprawności.
Awatar użytkownika
Re: ogrzewanie podłogowe, wodne czy elektryczne?

data » 03.05.2019, 23:43

Niestety, jest to produkt przeznaczony tylko do klasycznych ogrzewań podłogowych (akumulacyjnych). Nowoczesne systemy ogrzewań podłogowych za pomocą folii grzewczych wymagają 6 mm styropianu
Kominy przemysłowe

data » 01.10.2018, 11:01

Przedstawiamy zbiór informacji związanych z tematyką kominową dla sektora przemysłowego. Firma Jeremias Systemy Kominowe ma sporo do zaprezentowania w tym temacie. Wiele nietypowych rozwiązań
Awatar użytkownika
Re: Zanim popełnisz błędy przy budowie domu

data » 30.08.2018, 22:48

Witam Spis treści oraz 50 przykładowych stron jest na https://www.bdb.com.pl/domy_bez_bledow_ ... adnik.html Nie było dotąd zgłoszeń, by nawet dyletant nie zrozumiał treści, a zakupiło już
Awatar użytkownika
Re: Ile za ocieplenie?

data » 27.08.2018, 16:51

Nadal aktualny temat, Producenci od tamtej pory raczej nie wymyślili nic nowego godnego uwagi: Kolor ma znaczenie, tak ogólnikowo świadczy o właściwościach danego produktu. Warto się
Awatar użytkownika
Re: Jak wybrać lokalizację pod budowę domu

data » 14.05.2018, 11:43

Tak jak wspomniano już wcześniej, wybór lokalizacji jest bardzo istotny. Należy dokładnie przemyśleć swoje preferencje, myśląc również o przyszłości. Poza tym warto pamiętać o
Awatar użytkownika
Plastyczna obróbka metali – podstawowe informacje

data » 31.10.2017, 10:34

Zapraszamy do komentowania artykułu
Awatar użytkownika
Re: Czym przykleić sznurek (uszczelkę) w drzwiczkach kozy?

data » 19.09.2017, 22:25

są specjalne kleje do sznurów, ale czerwony silikon (350 st.C) załatwi sprawę. Proszę nie zapomnieć wyczyścić